28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

informacje kołobrzeg, lato, film, sensacja2 edycja Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego, odbędzie się pod hasłem „Sensacyjne Lato Filmów” od 8-11 sierpnia w RCK i na Plaży Centralnej.

W programie Festiwalu znajdą się polskie i europejskie filmy sensacyjne,  kultowe polskie komedie sensacyjne oraz wydarzenia specjalne. Dzięki współpracy z telewizją AXN, zaprezentowany zostanie także w całości pierwszy sezon serialu „Hannibal”, którego premiera odbyła się w kwietniu tego roku. Przypomniane zostaną również najlepsze polskie seriale sensacyjne.

Dużym sukcesem tegorocznej edycji Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego jest pozyskanie patronatu honorowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich. „Patronat Stowarzyszenia jest wynikiem takiego doboru programu wydarzenia, który koresponduje z główną ideą Festiwalu: poszukiwanie mistrzostwa w kinie gatunkowym. Naszym zadaniem i jednocześnie celem jest zorganizowanie Festiwalu, na którym każda pozycja filmowa będzie budziła napięcie i emocje u  widzów. W tym roku oprócz głośnych, nowych polskich filmów chcemy także zaprezentować ciekawe przykłady europejskich produkcji w tym gatunku.” – dodaje producent Festiwalu, Andrzej Stachecki.

W trakcie 2. Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego wyświetlonych zostanie ok. 30 filmów – m.in. „Drogówka” Wojciecha Smarzowskiego (2013), „Układ zamknięty” Ryszarda Bugajskiego (2013), „Sęp” Eugeniusza Korina (2013), „Pokłosie” Władysława Pasikowskiego (2012) i ”Trzy siostry T” Macieja Kowalewskiego (2011) . W sekcji sensacyjnego kina europejskiego znajdą się m.in.  duńskie „Porwanie” Tobiasa Lindholma (2012) , szwedzki film „Łowcy głów” Mortena Tylduma (2011), premierowo najlepszy islandzki film w  2012 roku - „Black’s game” w reżyserii Oskara Thora Axelssona oraz niepokazywany w Polsce, niemiecki film akcji, wyreżyserowany przez  znanego aktora Tila Schweigera „ Anioł Stróż”(2012). Podczas Festiwalu pokazany zostanie także tegoroczny czeski kandydat do Oscara, rozgrywający się w latach 50-tych, thriller „W cieniu” Davida Ondricka.  Program uatrakcyjnią kultowe polskie komedie sensacyjne, które wybrane zostaną przez widzów w plebiscycie internetowym.

Trzeciego dnia Festiwalu, 10 sierpnia, odbędzie się z kolei Nocny Maraton Filmowy, którego inicjatorem i pomysłodawcą jest gospodarz Festiwalu, Tomasz Raczek. W tym roku Tomasz Raczek, dzięki współpracy z internetowym serwisem filmowym VODEON, podczas nocnej imprezy zaprezentuje filmy, które uzyskały status kultowych wśród  internetowych kinomaniaków. Będą to m.in.„Panic Button”, reż. Chris Crow (2011) oraz słynny „Rekin Cycojad”, reż. Fred Olen Ray (2011). W programie Festiwalu, w godzinach przedpołudniowych, znajdą się także filmowe pozycje dla dzieci.

Co więcej, obok projekcji filmowych, podczas Gali Otwarcia Festiwalu, wręczone zostaną nagrody –  Kołobrzeska Nagroda Filmowa „Latarnik”, przyznawana reżyserowi, który wykorzystując reguły kina gatunkowego tworzy ważne artystycznie, a jednocześnie lubiane przez publiczność filmy oraz  Nagroda Aktorska „Ikona Polskiego Kina”. Gośćmi Festiwalu, którzy uczestniczyć będą w spotkaniach tematycznych, będą m.in. Grażyna Szapołowska, Magdalena Kumorek, Renata Dancewicz, Ewa Szykulska, Janusz Gajos, Eugeniusz Korin, Maciej Kowalewski i Cezary Harasimowicz. Atrakcją dla  widzów będą także pokazy charakteryzacji filmowej, konkurs strzelecki organizowany z Klubem Strzeleckim Kołobrzeg, sensacyjna familijna gra plenerowa oraz liczne niespodzianki przygotowywane wspólnie z miastem Kołobrzeg oraz telewizją AXN. Ciekawym punktem programu będzie również promocja biograficznej książki Grażyny Szapołowskiej. Wstęp na wszystkie projekcje i imprezy towarzyszące jest bezpłatny.

Druga edycja Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego, organizowanego pod hasłem „Sensacyjne Lato Filmów”, to doskonała okazja do przeżycia filmowych emocji w nadmorskim kurorcie. Jak dodaje Andrzej Stachecki, producent Festiwalu - „Mamy nadzieję, że i w tym roku połączenie walorów miasta Kołobrzeg z ciekawym, dobrym gatunkowo kinem znajdzie wielu miłośników”.

AXN to wielokrotnie nagradzane, najchętniej oglądane seriale, wyselekcjonowane filmy akcji i komedie, oraz programy typu reality show. Kanał proponuje bardzo zróżnicowaną ofertę seriali przygodowych, kryminalnych, obyczajowych oraz sensacyjnych. Obecnie w AXN można zobaczyć takie hity jak: Dr House, Castle oraz najnowsze sezony CSI: Kryminalnych zagadek Nowego Jorku, Las Vegas, Agentów NCIS, Zabójczych umysłów, Tajemnic Smallville i wiele innych. Kanał AXN dociera ze swoją ofertą do ponad 50 krajów w Azji, Ameryce Południowej, Europie i na Bliskim Wschodzie i jest jednym z ponad 40 tematycznych kanałów TV należących do koncernu Sony Pictures Television.  W Polsce AXN istnieje od 2003 roku. Od lipca 2010 kanał dostępny jest także w wersji High Definition. Więcej informacji na temat AXN można znaleźć na stronie internetowej: www.axn.pl
.

informacje kołobrzeg, lato, film, sensacja