Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

14 czerwca 2024    |    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
14 czerwca 2024    
    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Olimpijski Weekend w Kołobrzegu po raz drugi

Rok temu zadebiutował nad polskim morzem, a teraz już jako doświadczony, doceniony i wyczekiwany – II już Olimpijski Weekend w Kołobrzegu – zmienia nieznacznie miejsce i w dniach 15-16 czerwca zawita także na plażę, ale tym razem w bardziej prestiżowej lokalizacji – obok molo w tym pięknym uzdrowiskowym nadmorskim kurorcie.
25 maja w Warszawie Polski Komitet Olimpijski zorganizował jubileuszowy, 25. Piknik Olimpijski, który już stał się instytucją i najważniejszą imprezą sportowo-rekreacyjną w Polsce i prawdopodobnie w Europie. Jego młodszy brat – Olimpijski weekend w Kołobrzegu dopiero nabiera rozmachu, ale nic nie wskazuje, żeby nie powtórzył sukcesu głównej imprezy Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Impreza PKOl tworzona przy współpracy z Gminą Miasto Kołobrzeg to z kolei najważniejsza impreza o charakterze olimpijskim na polskim wybrzeżu. W tym roku znów przygotowano masę atrakcji dla plażowiczów i miłośników sportu.

Na plaży zostanie zainstalowany między innymi ogromny basen do SUP, który będzie liczył. W tej niesamowitej strefie SUP Akademia znajdziecie wiele konkursów, SUP Jogę, SUP Aerobik czy SUP Noodle. Nudy nie będzie!

Na plaży rozciągnięty zostanie Slackline i każdy będzie mógł spróbować swojej równowagi – nie tylko psychicznej. Zaplanowano także Strefę Zdrowia i Relaksu, zajęcia z fizjoterapeutą. Nad morzem nie może także zabraknąć Stefy Żeglowania – a niej symulatora żeglarskiego, czy rzutu kołem ratunkowym, trickboardów i trampoliny. Ciekawą propozycją dla lubiących wyzwania i rywalizację sportową będą turnieje Rugby TAG – zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Dwudniowa rywalizacja w tych turniejach zostanie przeprowadzona oczywiście na plaży i zapowiada się niezwykle emocjonująco. Tu trzeba będzie wykazać się wysoką formą i sprawnością fizyczną. Dla tych, którzy jednak nie wystartują w turnieju także znajdzie się coś, aby sprawdzić swoje możliwości w tym sporcie: rzuty do celu, kopy do celu, strefa dla dzieci, przeciąganie liny i ślizgawka!

Ciekawie, ale i przyznajmy, że dość tajemniczo zapowiada się wielobój w nowych sportach plażowych. Kto wie co to – ledder golf, plażowa pochylnia, piaskowe łuki, diskgolf, wyścigi zwierzaków morskich, kanjam, roundnet czy crossminton? Nie wiecie? Zapraszamy zatem do Kołobrzegu na plażę! Spróbujecie swoich sił i się dowiecie o co w tym wszystkim chodzi.
Na piknikowej plaży swoje – jak zawsze wielobarwne i profesjonalne strefy przygotują także Sponsorzy i Partnerzy Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W Strefie ENEA prowadzone będą warsztaty pierwszej pomocy z naciskiem na zagrożenia związane z wodą i słońcem – naszym zdaniem strzał w przysłowiową dziesiątkę. Nie zabraknie też warsztatów na czasie dotyczących odnawialnych źródeł energii z możliwością budowy własnego mini-wiatraka. Ale żeby nie było tylko edukowania, ENEA proponuje tor przeszkód z elementami zawodów Strongman oraz ponad 20-metrowy tor do skimboardu.
W Strefie LUX MED znajdziecie dmuchany tor przeszkód, pajączek – kostkę dla dzieci czy foto ściankę lub rower sokowirówkę.

Zapowiada się doskonała zabawa, którą ubarwią oczywiście polscy medaliści olimpijscy, bo co do byłby za Olimpijski Weekend, gdyby zabrakło podczas niego gwiazd polskiego sportu. Swoją obecność i gotowość do spotkania i wspólnej zabawy z uczestnikami naszej imprezy potwierdzili m.in.: Katarzyna Bachleda-Curuś – srebrna i brązowa medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim, Sylwia Gruchała – srebrna i brązowa medalistka olimpijska w szermierce, Marta Walczykiewicz – wicemistrzyni olimpijska w kajakarstwie, Katarzyna Zillmann – wicemistrzyni olimpijska w wioślarstwie, Natalia Madaj-Smolińska – mistrzyni olimpijska w wioślarstwie, Michał Jeliński – mistrz olimpijski w wioślarstwie, Tomasz Kucharski – dwukrotny mistrz olimpijski w wioślarstwie, Dariusz Kowaluk – mistrz olimpijski w lekkoatletyce.
Swój udział zapowiedzieli także inni polscy olimpijczycy z województwa zachodniopomorskiego. Oni wszyscy będą dostępnie dla uczestników dwudniowej imprezy na terenie całego pikniku, ale w szczególności w Strefie EDU PKOl, w której czekać będzie wiele konkursów i gier edukacyjnych, osławione koło fortuny o olimpijskie tematyce, warsztaty rysunkowe, czy konstruowanie znaczków i malowanie życzeń dla TeamPL – czyli Olimpijskiej Reprezentacji Polski na Igrzyska XXXIII Olimpiady Paryż 2024, które w stolicy Francji rozpoczną się już 26 lipca.

II Olimpijski Weekend w Kołobrzegu to dwa dni zabawy – 15 i 16 czerwca. W sobotę (15.06) oficjalnego otwarcia imprezy dokona Pani Prezydent Miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska w towarzystwie naszych sportowych gwiazd i medalistów olimpijskich.

Zapamiętajcie – 15 i 16 czerwca, plaża w Kołobrzegu obok molo. Wstęp wolny. Codziennie bawimy się od 11:00 do 19:00. Serdecznie zapraszamy!

Program II Olimpijskiego Weekendu w Kołobrzegu

SUP Akademia
SUP OPEN dla uczestników akademii
SUP FUN PARK – pływające elementy tworzące wodny park przeszkód
RACER OPEN na akwenie
SUP GYM / SUP JOGA / SUP Aerobik / SUP Noodle
SUP DRAGON
zawody SUP Team/Family
Slackline dla wszystkich

Strefa Zdrowia i Relaksu
maty dla uczestników
roller gym
piłki do ćwiczeń
hantle fitness
gumy napinające
poranny trening
pilates
stratching
joga sportowo-gimnastyczna
zajęcia oddechowe
flashmob
„Wielkie Rolowanie” – zajęcia z fizjoterapeutą
zajęcia Aktywny Senior

Strefa EDU PKOl
konkursy i gry edukacyjne
koło fortuny
warsztaty rysunkowe
konstruowanie znaczków
malowanie życzeń dla TeamPL na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024

Strefa żeglowania
symulator żeglowania
rzut do koła ratunkowego
trickboardy
strefa zabaw żeglarskich dla najmłodszych
trampolina
optimisty

Strefa Rugby
turniej kobiet i mężczyzn rugby na plaży
rzuty do celu
kopy do celu
strefa dla dzieci
przeciąganie liny
trening rugby dla każdego
ślizgawka
„wakacyjny śmingus dyngus”
Wielobój w nowych sportach plażowych
ledder golf
plażowa pochylnia
piaskowe łuki
diskgolf
wyścigi zwierzaków morskich
kanjam
roundnet
crossminton

Strefa ENEA
warsztaty pierwszej pomocy z naciskiem na zagrożenia związane z wodą i słońcem
warsztaty odnawialnych źródeł energii z możliwością budowy własnego mini wiatraka
tor przeszkód z elementami zawodów strongman
tor do skimboardu
strefa chillout z leżakami

Strefa LUX MED
dmuchany tor przeszkód
pajączek kostka dla dzieci
fotościanka
rower sokowirówka – zrób zdrowy napój siłą swoich mięśni

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama