Broken Clouds

17°C

Kołobrzeg

22 maja 2024    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
22 maja 2024    
    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

To będzie wyjątkowa Noc Muzeów w Kołobrzegu

W sobotę 18 maja od godz. 19 zapraszamy do Muzeum Miasta Kołobrzeg w Pałacu Braunschweigów przy ul. Armii Krajowej 13. Jak co roku, przygotowaliśmy dla was wiele atrakcji na Noc Muzeów. Wydarzenie odbywa się pod patronatem starosty Mirosława Tessikowskiego.

O godz. 19.00 rozpoczniemy recitalem Czesława Zdrojewskiego, który zagra na saksofonie z balkonu zabytkowego Pałacu Braunschweigów od strony ul. Armii Krajowej. Tam też dostępna będzie wystawa posterowa autorstwa Roberta Dziemby na 500-lecie ścięcia Jakuba Adebara, które przypada w tym roku. Koncert przygotowaliśmy we współpracy, nomen omen, z Laboratorium Kultury „Adebar”, które działa w podziemiach ratusza.

Natomiast w podziemiach Pałacu Braunschweigów będzie można zwiedzić wystawę Muzeum Miasta Kołobrzeg, w tym najnowszą jej część, zatytułowaną „Niezwykły wiek 1839-1939”. W ramach Nocy Muzeów, pokażemy na niej nowe zabytki, w tym element sztandaru organizacji strzeleckich z Kołobrzegu z 1928 roku. Na zwiedzających czeka również unikatowy brązowy Skarb z Sidłowa sprzed ponad 3000 lat, który powrócił z badań. Muzeum będzie można zwiedzać z przewodnikiem, a na koniec historycznego spaceru przygotowaliśmy nowy film historyczny o dziejach Muzeum Oręża Polskiego w 60 rocznicę jego powstania.

Z Muzeum Miasta Kołobrzeg wychodzi się na plac zabaw przy ul. Dubois. Tam do godz. 22.00 czekać będą na was uzbrojeni w muszkiety rekonstruktorzy z Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Kołobrzeg” w mundurach Regimentu von Owstiena (Nr 7), bracia z Kołobrzeskiego Bractwa Kurkowego z armatami oraz rekonstruktorzy z Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Wybrzeże” z dioramą. Nie zabraknie pokazów i możliwości dotknięcia historii na żywo.

Muzeum Miasta Kołobrzeg czeka na zwiedzających w godz. 19-24. Wstęp wolny.

 

 

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama