28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Tym razem przenosimy się w kraj mroźny i tajemniczy. Mówi się, że na islandzkiej wyspie więcej jest gejzerów niż drzew i mniej ludzi niż owiec. Już w sobotę o godz. 18.00.

A do tego: nordyccy bogowie, protestantyzm, ludowe wierzenia i najnowsze technologie. Już w tę sobotę przyjdźcie posłuchać o tym dziwnym i niepowtarzalnym kraju!

Islandia, kraj w Polsce nieznany. Myśląc o nim, korzystamy głównie z niespójnych i powierzchownych informacji medialnych. Do niedawna finansowy raj, jakiś czas temu dotknięta kryzysem i okrzyknięta bankrutem. Kraj, w którym jak w lustrze odbiły się palące problemy współczesnego świata”. Marzena Michałek, koordynatorka projektu Islandzkie Opowieści spróbuje przybliżyć nam tę tajemniczą wyspę, opowie o samym projekcie ale również o swoich doświadczeniach z wolontariatu w zakresie konserwacji przyrody w Islandii.

Marzena Michałek - z wykształcenia kulturoznawczyni i animatorka kultury. Opowiadaczka z Duetu H. Pracuje w Ośrodku Edukacji Muzealnej w Łazienkach Królewskich, współpracuje z Międzynarodowym Spotkaniem Fotoreporterów Sputnik i Grupą Studnia O. Baśnie islandzkie na życzenie publiczności!

29.10.2011 (sobota), g. 18:00
Sala widowiskowa RCK