Few Clouds

11°C

Kołobrzeg

21 maja 2024    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
21 maja 2024    
    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tydzień z kulturą

Co ciekawego przygotowano na najbliższy tydzień? Sprawdź!

4.03.2024 (poniedziałek) godz. 19.00
Koncert Maciej Balcar Band
Bilety: 75 zł na kupbilecik.pl
Sala widowiskowa

Dołącz do naszej niezwykłej podróży z Maciejem Balcarem, wokalistą legendarnej grupy Dżem! Od 20 lat kieruje swoim niesamowitym głosem, emanując pasją i talentem. Architekt z wykształcenia, ale z sercem muzyka, kompozytor i aktor o wielu obliczach. Zobacz go w roli Indianera w "Skazanym na Bluesa" oraz jako Jezusa w "Jesus Christ Superstar". A teraz, przygotuj się na wspaniałe akustyczne interpretacje jego przebojów!

5.03.2024 (wtorek) godz. 18.00
Spektakl baletowy: Królewski Balet Klasyczny „Jezioro Łabędzie”
Bilety: 140 zł (normalny), 120 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

"Jezioro Łabędzie" to wyjątkowy spektakl baletowy, wspaniale wykonany przez renomowany Królewski Balet Klasyczny pod dyrekcją Marcin Rolczyńskiego. Ta klasyczna produkcja, stworzona przez Piotra Czajkowskiego, jest jednym z najbardziej znanych i ukochanych baletów na całym świecie.
Spektakl "Jezioro Łabędzie" opowiada poruszającą historię miłości, magii i poświęcenia. Fabuła koncentruje się wokół młodego księcia Zygfryda, który zakochuje się w pięknej Odettcie, przemienionej w łabędzia przez potężnego czarnoksiężnika. Zdesperowany, czarnoksiężnik Rothbart przysięga zniszczyć ich miłość, wprowadzając intrygi, manipulacje i złudzenia. Czy miłość i determinacja będą wystarczające, aby pokonać siły zła?
Kostiumy przygotowane przez Martę Bartosik odzwierciedlają piękno i elegancję baletu klasycznego, a scenografia ożywia baśniowy świat i jego magię. Choreografia za , którą odpowiedzialność wziął Alessandro Bonavita przypomina o najważniejszych elementach tańca klasycznego - lekkości, precyzji, perfekcji formy, a jednocześnie pozwala na wyrażenie emocji i przeżycia bohaterów.
Muzyka Piotra Czajkowskiego towarzysząca spektaklowi jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych utworów baletowych wszech czasów. W połączeniu z magią tańca baletowego stwarza niepowtarzalne przeżycia dla widzów.
"Jezioro Łabędzie" w wykonaniu Królewskiego Baletu Klasycznego prowadzonego przez Marcina Rolczyńskiego to spektakl, który porusza dusze, wciąga w świat baśni i czaruje swoją elegancją oraz pięknem. Jest to produkcja, która zachwyci zarówno miłośników baletu, jak i tych, którzy dopiero odkrywają urok sztuki tanecznej.

6.03.2024 (środa) godz. 19.00
DKF SZTORM: „Obsesja” reż. Todd Haynes (113 min.)
Bilety: 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

Gęsty, tajemniczy thriller z brawurową rolą Natalie Portman, która prezentuje studium szaleństwa na miarę jej nagrodzonego Oscarem aktorskiego popisu w „Czarnym łabędziu”. Złote Globy – cztery nominacje, w tym dla Najlepszego Filmu. Nominacja do Oscara w kategorii Najlepszy Scenariusz Oryginalny.
W rolach głównych – laureatki Oscara: Natalie Portman i Julianne Moore, a także fenomenalny Charles Melton, który za swoją przełomową rolę zdobywa kolejne branżowe nagrody i nominacje (w tym do Złotego Globu).
Aktorka Elizabeth (Natalie Portman) jest zafascynowana Gracie (Julianne Moore): historią jej życia, jej małżeństwem, domem, dziećmi. Korzystając z zaproszenia, szczegółowo obserwuje jej życie z bliska i coraz odważniej wkracza w świat, w którym początkowo miała być jedynie gościem. Zawodowa fascynacja z czasem przeradza się w niebezpieczną grę pozorów, w której każdy będzie pilnie strzegł swoich tajemnic – i swojej wersji prawdy.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=rBLerdQVT1A

7.03.2024 (czwartek) godz. 19.00
Widowisko artystyczne „Być kobietą, być kobietą”
Bilety: 12 zł (normalny), 10 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na wyjątkowe widowisko artystyczne pt. „Być kobietą, być kobietą”, stworzone z myślą o kobietach, przez kobiety. Przyjaźń, jedność i siła będą motywem przewodnim, gdzie taniec, piosenka i akrobatyka połączą się w magiczną całość.
To niezwykłe wydarzenie łączyć będzie różne pokolenia - młodzież, dorosłych i seniorów, którzy będą mieli okazję razem cieszyć się pasją do świata sztuki i emocji. Najlepsi kołobrzescy artyści, młode talenty, jak i doświadczeni weterani sceny zaprezentują się na scenie kołobrzeskiego RCK.
Wystąpią:
Anastazja Studzińska, Wiktoria Krzesińska, Jaśmina Wenta, Bajaderki, Feel my Heels, FreEmotions Art, iD Centrum Aktywności, Klub Tańca Sportowego Amber, Szkoła Tańca VSDS, Szkoła Tańca Swan Dance, Szkoła Tańca So Dance, Senioritas Dance , Teatr Tańca ZAJA, Akademia Akrobatyki La Passion.
„Być kobietą, być kobietą”, to nie tylko spektakl artystyczny pełen emocji i inspiracji, ale również manifestacja siły, wspólnoty i solidarności trzech pokoleń. To święto przyjaźni i zjednoczenia kołobrzeskiego amatorskiego ruchu artystycznego.
Koordynacja wydarzenia : Paulina Harris
To wyjątkowe widowisko nie może umknąć Waszej uwadze!

8.03.2024 (piątek) godz. 19.00
Gala Kołobrzeżanka Roku – koncert Baranovski
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona. Wejściówki do odebrania w kasie RCK po okazaniu Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca.
Sala widowiskowa

Prezydent Miasta Kołobrzeg wraz z Regionalnym Centrum Kultury im. Z. Herberta zapraszają na galę wręczenia nagrody Kołobrzeżanka Roku

Gwiazda wieczoru: Baranovski

Baranowski po 6 latach od debiutu wydał trzy albumy, zyskując uznanie i popularność. Jego pierwszy album "Zbiór" zdobył Złotą Płytę, a hity takie jak "Dym" czy "Luźno" zdobyły serca słuchaczy. Kolejny album "Baranowski 2" uzyskał status Platyny, a singiel "Lubię być z nią" stał się jednym z największych przebojów 2020 roku. Teraz artysta prezentuje swój trzeci album "Ucieczki i powroty", łącząc w nim talent do pisania przebojowych piosenek z bardziej rockowym brzmieniem.


9.03.2024 (sobota) godz. 19.00
Koncert: Anita Lipnicka „Śnienie”
Bilety 139 zł na kupbilecik.pl
Sala widowiskowa

Po 6 latach od wydania albumu "Miód i dym" Anita Lipnicka powraca z premierowym materiałem! O tym co w tym czasie przeżyła za czym tęskni o czym wciąż marzy czego nie może zapomnieć dowiecie się z jej nowej płyty zatytułowanej "Śnienie" która swoją premierę miała 3 listopada 2023. Tuż po ukazaniu się na rynku albumu artystka wyruszyła w trasę by odwiedzić z koncertami blisko 50 miast w całej Polsce! Tym razem na scenie towarzyszyć jej będzie zespół w składzie poszerzonym o dodatkowych muzyków.
"Nie mogę zdradzić zbyt wiele. Mogę tylko obiecać, że będziecie wniebowzięci!" - tak swoje występy zapowiada Anita.
Anita Lipnicka - wokal
Piotr Świętoniowski - instrumenty klawiszowe
Bartek Miarka - gitary
Kamil Pełka - bas
Łukasz Sobolak - perkusja
Bartosz Pernal - puzon
Dominik Gawroński - trąbka
Mateusz Sołtysik - realizacja dźwięku
Piotr Mrowiec - realizacja światła
Paweł Talaga - scenografia, kostiumy

9.03.2024 (sobota) godz. 11.00 -13.00
Warsztaty teatru cieni z Krzysztofem Zemło – zapisy w kasie RCK kasa.biletowa@rck.kolobrzeg.eu lub pod nr tel. 94-35-249-49 wew.49
wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona
Mała sala teatralna

Warsztaty Teatru Cieni z Krzysztofem Zemło:

Warsztaty cieniowe z Krzysztofem Zemło to niezwykła okazja do poznania tajników starożytnego teatru lalkowego, popularnego na Dalekim Wschodzie. Uczestnicy nauczą się tworzyć własne lalki cieniowe i opowiadać za pomocą nich historie na ekranie. Warsztaty poprowadzi Krzysztof Zemło, artysta z Supraśla, absolwent wydziału lalkarskiego Akademii Teatralnej imienia Aleksandra Zelwerowicza. Warsztaty cieniowe z Krzysztofem Zemło to świetna zabawa dla małych i dużych, pełna magii światła i cienia.

Krzysztof Zemło – absolwent reżyserii na Akademii Teatralnej Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, założyciel i prezes Stowarzyszenia „Teatr Okno”. Pracował jako aktor w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży oraz współpracował z Teatrem Dramatycznym w Białymstoku. Obecnie kieruje Teatrem Łątek Supraśl oraz Miejskim Domem Kultury – Domem Środowisk Twórczych w Łomży. Reżyserował sztuki w teatrach instytucjonalnych i offowych. Organizuje i prowadzi liczne warsztaty teatralne adresowane do dzieci, młodzieży, dorosłych oraz osób ze środowisk zagrożonych wykluczeniem. Dwukrotny stypendysta Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odznaczony medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

10.03.2024 (niedziela) godz. 11.00
Poranki Młodego Widza. Teatr Cieni Łątek z Supraśla „Okienko” (wiek 3+, 50 min)
Bilety: 18 zł (normalny), 14 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

Spektakl jest podróżą po teatrze cieni. Składa się z krótkich historii zrealizowanych w różnych odmianach tej teatralnej techniki. Prezentowane podczas przedstawienia opowiastki: Motylek, Uparciuch, Obżartuch, Zaklinacz Węży, Zagadka I, Zagadka II, Magik posiadają ukryty morał, który po zaprezentowaniu każdej z nich próbujemy wraz z publicznością odnaleźć. W ten sposób uczymy młodego widza aktywnego odbioru teatru. Przedstawienie było prezentowane m.in. na: Kids Euro Festiwal w Waszyngtonie (USA) , Festiwalu „Święto Głupców” w Warszawie, Festiwalu „FITTE” w Tunisie (Tunezja),Festiwalu Teatrów Lalkowych i Ulicznych „Calineczka” w Płońsku, Festiwalu „Teatralne Lato” w  Chauvigny (Francja) „Spotkaniach za kurtynką„ w Suwalskim Ośrodku Kultury, w Domu Nauki  i Sztuki w Józefowie oraz w innych festiwalach, domach kultury i przedszkolach.

10.03.2024 (niedziela) godz. 18.00
Spektakl Teatru Cieni Łątek z Supraśla „Matecznik”
Bilety: 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Mała sala teatralna

Główną inspiracją do powstania widowiska był wydany w 1984 roku album znakomitego fotografika, mieszkańca Supraśla Wiktora Wołkowa pt.: „Wołkow”. Zamieszczone w albumie zdjęcia i teksty zainspirowały twórców teatralnych do przeniesienia go na scenę. Podczas spektaklu , w niespiesznym tempie przenikają się obrazy, słowa i muzyka. Za ich pomocą gawędzimy  między  innymi o  losie ludzkim, który jest nieodgadniony; o przyjaźni, która sięga poza grób ; o tym skąd wziął się  smutek na świecie. Spektakl „Matecznik” stanowi kontynuację artystycznych poszukiwań Teatru realizowanych w widowisku „Pieśń rzeki”(2020), gdzie po raz pierwszy spektrum technik teatru cieni i światła wzbogaciliśmy tam o animację oraz przetworzenia gotowych zdjęć fotograficznych.

Scenariusz i reżyseria Krzysztof Zemło
Stenografia: Ewa Zemło
Muzyka: Ania Broda
Animacje: Agnieszka Waszczeniuk

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama