Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024    
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tydzień w kulturze w RCK

9.01.2024 (wtorek) godz. 20.00
JAZZ W ADEBARZE: Atempo (Izrael) – live in Adebar
bilety : 40 (norm.) / 20 (ulgowy) dostępne w Adebarze
Laboratorium Kultury Adebar

Zapraszamy serdecznie na kolejne wydarzenie z cyklu "Jazz w Adebarze". Tym razem zagości u nas trio Atempo w składzie:
Itay Abramowitz - fortepian
Alon Stern - bas
Yoav Lachovitzky – perkusja
Muzycy z Izraela bardzo rzadko koncertują w Polsce, ale zawsze są to wydarzenia najwyższej próby. Muzyka Atempo Trio łączy w sobie zróżnicowane elementy, charakterystyczne dla kraju z którego pochodzą instrumentaliści. Można w niej usłyszeć m.in. rytmy i skale arabskich, bałkańskich oraz śródziemnomorskich ludów, a także wplecione w nie afrykańskie i afro-karaibskie sekwencje. Yoav Lachovitzky swoim najnowszym albumem zarejestrowanym niedawno w Amsterdamie po raz kolejny udowodnił, że jest nie tylko genialnym perkusistą, ale także utalentowanym kompozytorem. Itay Abramowitz wystepował na na całym świecie, dał się poznać jako muzyczny partner wspierający na scenie gwiazdy pierwszej wielkości: Yasmin Levy, Pablo Rosenberg i David Broza. Basista Alon Stern wnosi do tria spoiwo i groove, które charakteryzują grę formacji.


10.01.2024 (środa) godz. 19.00
DKF SZTORM: „Światłonoc” reż. Tereza Nvotová (106 min.)
Bilety: 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

Sarlota (Natalia Germani) powraca do swojej rodzinnej wsi, by znaleźć odpowiedzi na nękające ją od lat pytania dotyczące jej dzieciństwa. Mieszkańcy nie są jednak skłonni do pomocy, podejrzewają bowiem Sarlotę o morderstwo i czary. „Światłonoc” nie ma za wiele wspólnego z takimi folk horrorami jak „Czarownica” Roberta Eggersa – o wiele bliżej jej do filmów Jagody Szelc. Urodzona w Czechosłowacji reżyserka Tereza Nvotová interesuje się bowiem nie tyle czarownictwem rozumianym jako pakt z szatanem dający nadludzkie moce, ale zabobonami przenikającymi społeczeństwo do dzisiaj i często prowadzącymi do tragedii. „Światłonoc” eksploruje dzięki temu tematy patriarchatu i mizoginii w fascynujący sposób, a przy tym zachwyca wspaniałymi zdjęciami autorstwa Federika Cescy.


11 01.2024 (czwartek) godz. 19.00
Za horyzontem : Gray Wolf „ W poszukiwaniu gorących źródeł. Armenia i nie tylko … ”
Bilety: 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

W naszym podróżniczym cyklu "Za horyzontem", Gray Wolf - kołobrzeżanie, dobrze znani naszej publiczności przedstawią relację z kolejnej wyprawy vanem, tym razem do Armenii, w poszukiwaniu gorących źródeł. Od dawna byliśmy zafascynowani naturalnymi, gorącymi źródłami. Miejscami o których wie niewielu. Gdzie natura stworzyła miejsce relaksu dla ludzi. Postanowilismy je odnaleźć na naszej drodze do Armenii i skorzystac z ich leczniczej mocy.


12.01.2024 (piątek) godz. 18.00
Koncert chóru Cantores Colabregae „Z kolędą i pieśnią w Nowym Roku”
Bilety: 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

W imieniu chóru „Cantores Colabregae” działającego w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu od ponad ćwierćwiecza zapraszamy na chóralne powitanie Nowego Roku 2024.
Prowadzony przez  Danutę Piotrowską chór ma na swoim koncie m.in.  GRAND PRIX VII Międzynarodowych Muzycznych Zmagań Seniorów w Szczecinie, organizowanych przez  Fundację Morze Kultury, czy  I miejsce w kategorii chóry mieszane oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu zagranicznego kompozytora w tym samym konkursie. Na swoim koncie chór ma również tytuł laureata,  II nagrodę  oraz wyróżnienie w  Wojewódzkim Przeglądzie Chórów i Zespołów Kameralnych organizowanym przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie (udział w latach 2003 - 2006, 2010). Koncertował i brał udział w wielu wydarzeniach kulturalnych w Szczecinie, Gdańsku, Wejherowie, Świdwinie, Ustroniu Morskim a także za granicą: w Niemczech i Włoszech. Występował podczas ważnych uroczystości w Kołobrzegu obok chórów z Danii, Niemiec i Brazylii. Wystąpił z udziałem koszalińskiej orkiestry  w koncercie z okazji Tysiąclecia Utworzenia Biskupstwa w Kołobrzegu. W styczniu ubiegłego roku odbył się  uroczysty koncert z okazji 25 lat działalności chóru „Cantores Colabregae”, który z sentymentem wspomina swoją wieloletnią dyrygentkę, niezapomnianą Walerię Żuławnik.


13.01.2024 (sobota) godz. 9.30
Giełda Staroci
hol RCK

13.01.2024 (sobota) godz. 18.00
Premiera pracowni teatralnej RCK – Spektakl pt. ”Acheron”
Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie RCK
Sala widowiskowa

Dramat napisany przez uczestników zajęc teatralnych RCK w 2023 roku. O czym są Dialogi Oszczędzonych? Czym jest Acheron? Jest rozmową mitologicznej Hekate (bogini rozdroży) i Charona (boga umierających i konających) z osobami dramatu, powstałego z improwizowanych rozmów w formule podcastu. Lekki i obyczajowy, gorzki i nieprawdziwy. Kim są rozmówcy, oszczędzeni przed niepamięcią? To sformatowani pariasi, banici, wykluczeni, szczury, bogaci poganie, krnąbrni kapitaliści, gwiazdy i gwiazdeczki. Czas i Bieda. Jest zbyt abrstrakcyjnie. Niczego się nie nauczyłeś. Człowiek śpi. Klęski nie istnieją. Twoje oczy, nie ogarniają.
Twórcy przestawienia:
Adam Frankiewicz, Agata Szczęsna, Beata Orlińska, Dominika Nitras, Filip Urbaniak, Julia Jarosz, Julia Kostowska, Katarzyna Klukowska, Wiktor Ziegler, Wojtek Niedzielski, Zuzia Mus.


14.01.2024 (niedziela) godz 11.00
Poranki Młodego Widza. Film "Najlepsze urodziny Królika Karola" reż. Michael Ekblad (wiek: 4+, 75 min.)
Bilety: 18 zł (normalny), 14 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa


Nadszedł wyczekiwany dzień dla Królika Karola – wreszcie kończy 5 lat. Huczne świętowanie urodzin stoi jednak pod znakiem zapytania. Czy przyjęcie odbędzie się zgodnie z planem?
Spotkanie z przyjaciółmi, łowienie ryb z tatą i jedzenie tortu marchewkowego – to wszystko planował Królik Karol w swój wielki dzień. W końcu piąte urodziny obchodzi się raz w życiu! Rodzice nie poświęcają mu jednak tyle uwagi co kiedyś, odkąd na świat przyszła jego młodsza siostra. Gdy w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń mama i tata muszą go opuścić, postanawia uczcić święto po swojemu. Wyprawa u boku przyjaciółki Moniki j jej wesoło merdającego psa przeradza się w wielką przygodę, podczas której spotkają w lesie żaby, ślimaka i lisa o niekoniecznie dobrych zamiarach. Podczas wędrówki Karol zrozumie, kim są przyjaciele i rodzina – to będą jego najlepsze urodziny!


reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama