Few Clouds

4°C

Kołobrzeg

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024    
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Miłosz Kowalewski o stawach w Głowaczewie

MIŁOSZ KOWALEWSKI - spotkanie przyrodnicze
„Stawy Głowaczewo”

13.01.2024 (sobota), godz. 16:00, Biblioteka ul. Frankowskiego 3
Bezpłatne wejściówki dostępne w Czytelni Prasy – ul. Frankowskiego 3 od 5.01.2024

To już 22. spotkanie w ramach cyklu „Z Wandą nie tylko wśród zwierząt”.
Prowadzenie: Monika Wanda Władzińska i Sylwia Kiljan-Rudowicz.

Gościem styczniowego spotkania będzie fotograf MIŁOSZ KOWALEWSKI.
W ramach cyklu spotkamy się z kołobrzeżaninem po raz drugi. Tym razem opowie o niezwykle cennej przyrodniczo ostoi ptaków w naszych okolicach, a mianowicie o Stawach w Głowaczewie.
Położone w pasie przymorskim stawy rybne to doskonałe miejsce na obserwacje ptaków wodnych i wodno-błotnych w czasie wiosennych i jesiennych migracji. Stawy rybne Głowaczewo będące pod patronatem ZTP są wyłączone z użytkowania. Zajmują łączną powierzchnię ok. 30 hektarów, dzięki położeniu blisko wybrzeża Bałtyku stanowią miejsce licznego występowania ptaków wodnych i wodno-błotnych w czasie migracji. W szczycie migracji liczebności biegusów czy brodźców dochodzą do kilkuset osobników.
Stwierdzone były tu takie gatunki jak: warzęcha, orzeł przedni, szczudłak, szablodziób, siewka złotawa, biegus płaskodzioby, biegus płowy, biegus arktyczny, biegus płaskodzioby, brodziec żółtonogi, płatkonóg szydłodzioby, płatkonóg płaskodzioby, żwirowiec łąkowy, wodniczka, górniczek.

Miłosz Kowalewski – z wykształcenia architekt, z zamiłowania żeglarz, ornitolog i fotograf. Posiada wieloletnie doświadczenie w fotografii przyrodniczej, ukierunkowanej na ptaki. Skrzydlatych bohaterów swoich wypraw ze szczególnym upodobaniem poszukuje w najbliższych okolicach Kołobrzegu.
We współpracy z Zachodniopomorskim Towarzystwem Przyrodniczym, założyciel i opiekun ostoi ptaków pod Kołobrzegiem (Stawy Głowaczewo).


https://www.birdingplaces.eu/pl/birdingplaces/poland/stawy-w-glowaczewie

Wierzymy, że świadomość istnienia takich miejsc, pozwoli nam je lepiej chronić.
Zapraszamy serdecznie.

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama