Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024    
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tydzień w kulturze w RCK

3.01.2024 (środa) godz. 19.00
DKF SZTORM: „Imago” reż. Olga Chajdas (113 min.)
Bilety: 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

„Imago” jest wielowymiarowym, postpunkowym dramatem psychologicznym o młodej kobiecie łaknącej życia pośród szarości PRL-u. To opowieść o inności, pragnieniu wolności, nieprzystosowaniu do otoczenia. O seksie, młodości i medytacji. Przede wszystkim jednak o głębokiej i nieoczywistej więzi między matką a córką. Historia rozpoczyna się w Trójmieście w 1987 roku, a kończy w 1989, po pierwszych wolnych wyborach w Polsce. Jej tłem jest buntownicza trójmiejska scena muzyczna końca lat 80., kulturalny i społeczny fenomen tego okresu i zapowiedź rewolucyjnych zmian w Polsce. „Imago” to mocne i głośne kino o różnych odcieniach transformacji oraz portret kobiety, jakiego w polskim kinie jeszcze nie było. W roli głównej wystąpiła Lena Góra (m.in. „Roving Woman”), która jest też współautorką scenariusza do filmu, muzykę napisał wybitny polski muzyk Andrzej Smolik, zaś autorem klimatycznych zdjęć jest Tomasz Naumiak.


5.01.2024 (piątek) godz. 16.00 i 19.30
Retransmisja koncertu „Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu”
Bilety: 35 zł (normalny), 30 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

Zrób sobie i swoim bliskim niezapomniany prezent i kup bilety do kina na absolutnie oszałamiające „Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu”! Co roku maestro organizuje w swoim rodzinnym Maastricht specjalne gwiazdkowe koncerty. Przybywają na nie dziesiątki tysięcy fanów z całego świata, a dzięki retransmisji do kin mogą je dodatkowo obejrzeć kolejne setki tysięcy widzów. André Rieu zamienia lokalną salę koncertową w magiczną śnieżną krainę, by zaserwować wszystkim wielbicielom wspaniałej muzyki skrzący się blaskiem gwiazd zestaw kolęd i innych świątecznych przebojów. Co w tym roku zaoferuje nam nasz ukochany holenderski król walca? Tym razem André zwraca się do swoich widzów kinowych tymi słowami: „Witajcie, Kochani! Przed nami najpiękniejszy czas w roku. Nie mogę się doczekać, by zaprosić Was do mojego Zimowego Pałacu w Maastricht, abyśmy wspólnie mogli świętować ten magiczny czas. Przyłączcie się do naszej zabawy, pełnej radosnej muzyki, romantycznych walców i niespodziewanych prezentów. Niech ten świąteczny czas będzie dla nas wszystkich wielką radością. Do zobaczenia w kinie!”


7.01.2024 (niedziela) godz. 11.00
Poranki Młodego Widza  - Teatr BTD „Kraina Śpiochów”  (wiek: 5+, 95 min.)
Bilety: 18 zł (normalny), 14 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

Kraina śpiochów
Czy sen, jego brak lub nadmiar, może być przyczyną zmartwienia dworu królewskiego? Może, o ile to dwór Króla Śpiocha, którego poddani wzorem jego wysokości sypiają długo i smacznie. Wiadomo bowiem, że sen to zdrowie i uroda. Kiedy okazuje się, że nie wszyscy mogą bez obaw wypoczywać, władca wyrusza na ekspedycję, której celem jest ratowanie spokojnego snu. Jego przygody i spotkania podczas wyprawy są zabawne i pouczające, ale przede wszystkim niezwykłe. „Kraina” śpiochów to bajka dla wszystkich. Wzbudza emocje, elektryzuje wpadającymi w ucho piosenkami, zaskakuje galerią oryginalnych postaci i kostiumów oraz przebogatą scenografią.
Reżyseria: Wojciech Rogowski
Autor: Marta Guśniowska
Obsada: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Bernadetta Burszta, Katarzyna Ulicka-Pyda, Marcin Borchardt, Artur Czerwiński, Wojciech Rogowski, Jacek Zdrojewski
Inspicjent: Izabela Rogowska
Scenografia: Beata Jasionek
Foto: Izabela Rogowska
Muzyka: Maciej Osada-Sobczyński
Kostiumy: Beata Jasionek
Choreografia: Arkadiusz Buszko
Czas trwania spektaklu: 1h 15min (z przerwą)
Sugerowany wiek odbiorcy: 3+


7.01.2024 (niedziela) godz. 18.00
Spektakl teatralny - Teatr BTD „Bóg mordu”
60 zł (normalny), 50 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

Bóg mordu
Światowy przebój teatralny na deskach Bałtyckiego Teatru Dramatycznego! „Bóg mordu” to komediodramat z zabarwieniem refleksyjnym na temat stosunków międzyludzkich, tego czym jest „ucywilizowanie człowieka” i jak szybko potrafią opaść maski nakładane nam przez kulturę. Sztuka w reżyserii Magdy Skiby, brawurowo grana przez czwórkę aktorów, dołączyła do katalogu komediowych przebojów BTD, takich jak: „Związek otwarty”, „Akompaniator”, czy „Martwa natura”.

Reżyseria: Magda Skiba
Autor: Yasmina Reza
Obsada: Bernadetta Burszta, Adrianna Jendroszek, Karol Czarnowicz, Jacek Zdrojewski
Inspicjent: Izabela Rogowska
Scenografia: Beata Jasionek
Kostiumy: Beata Jasionek
Oprawa muzyczna: Tomasz Ogonowski
Video: Karol Budrewicz
Autor plakatu: Mariusz Król
Realizacja w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich.reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama