22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Można zgłaszać się na "Jazdę rowerem po desce na wodzie"

26 sierpnia po raz 24 odbędą się zawody "Jazda rowerem po desce na wodzie”. Jak co roku uczestnicy będą mieli do przejechania 21-metrowy odcinek deski o szerokości trzydziestu centymetrów. Ostatnie trzy metry są o szerokości szesnastu centymetrów. Trasa ułożona jest na dętkach pływających po wodzie. Zadanie z pozoru wydaje się łatwe. Czy dla wszystkich, którzy zechcą zmierzyć się z taką przeszkodą?

Ta jedyna w Polsce dyscyplina ma swoich wiernych kibiców. Wciąż przybywają nowi wielbiciele tej jedynej w swoim rodzaju dyscypliny. Każdy chętny przy odrobinie umiejętności i szczęścia może pokonać zadany dystans. Śmiałków nie brakuje, a w ubiegłym roku na pięćdziesięciu startujących, aż trzech przejechało pełną odległość. Jak będzie w tym roku? Tego jeszcze nikt nie wie. Jedno jest pewne - zwycięzcą zostaje osoba, która przejedzie najdłuższą odległość. Wszyscy sprawiedliwie lądują w wodzie.

Każdy kto chce wziąć udział w zawodach powinien zgłosić swój akces pod adres: u.czachorowska@um.kolobrzeg.pl ( tel. 94 35 51 532) podając imię, nazwisko, datę urodzenia telefon kontaktowy i krótką informację o sobie. Termin zgłoszeń mija 21 sierpnia 2023 roku o godz.12.00. Warunkiem jest ukończone osiemnaście lat i umiejętność jazdy na rowerze. Ilość zawodników jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Na każdego czekają atrakcyjne nagrody.

Jazda rowerem po desce na wodzie rozpocznie się 26 sierpnia o godzinie 11 w Marinie Solnej przy ulicy Warzelniczej.