22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Urząd organizuje konkurs na najpiękniejszy balkon i ogródek

Prezydent Miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszy kołobrzeski balkon i najpiękniejszy kołobrzeski przydomowy ogródek. Pula nagród to 3600 złotych.

Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkanek i mieszkańców Kołobrzegu dbających o zazielenianie swojego najbliższego otoczenia. Przyroda nawet na tak niewielkiej powierzchni jak nasze balkony czy przydomowe ogródki, ma wielką moc. Zieleń w mieście wpływa na zdrowie psychiczne, umożliwiając zaznanie pełnego relaksu. Pełni funkcję klimatyczną i ekologiczną, zapewnia schronienie, daje pokarm owadom i ptakom, chroni nas od zanieczyszczeń, zwiększa wilgotność powietrza oraz wpływa na bioklimat poprzez obniżenie temperatury powietrza nawet o kilka stopni. Daje także schronienie, jest źródłem pokarmu dla zwierząt i owadów.

Na zdjęcia balkonów i przydomowych ogródków czekamy do końca sierpnia.

Szczegóły w załączniku (kliknij)