22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Koncert chóru „Pionier": „Kołobrzeg, miłość i morze"

Zapraszamy na koncert chóru „Pionier" zatytułowany „Kołobrzeg, miłość i morze", który odbędzie się dnia 4.07.2023r. o godzinie 19.00 na scenie plenerowej RCK.

Będzie to spotkanie z jednym z najstarszych chórów miejskich, wywodzącego się z pokolenia kołobrzeskich Pionierów chóru „Pionier". Chór powstał z inicjatywy Klubu „Pioniera" w roku 1984.
Kierownikiem jest Krystyna Gawlik. Od roku 2005 wspiera go Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta (wcześniej Miejski Ośrodek Kultury w Kołobrzegu). W szeregach chóru usłyszeć można zarówno członków Stowarzyszenia Klubu Pioniera jak i jego sympatyków. W wykonaniu chóru usłyszeć można wiele piosenek pionierskich z Kołobrzegiem w roli głównej, jak również marynistycznych, patriotycznych, ludowych i in. Koncertuje on zarówno dla miasta jak i dla publiczności Uzdrowiska, bierze udział we wspólnych koncertach kołobrzeskich chórów i przeglądach amatorskiej twórczości seniorów.
Podobnie jak Stowarzyszenie, przyczynia się do integracji środowiska kołobrzeskich pionierów i krzewienia pamięci o powojennych latach Kołobrzegu, „kiedy wszystko było pierwsze". W 2014 roku chór wziął udział w Wojewódzkim Przeglądzie Artystycznej Działalności Seniorów ARS 2014 organizowanym przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Jako jedyny zespół w swojej kategorii chór „Pionier" zakwalifikował się do ogólnopolskiego przeglądu w Bydgoszczy, zdobywając tytuł Laureata. W tym roku na Wojewódzkim Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów ARS 2016 otrzymał wyróżnienie. Chór jest również laureatem Powiatowego Przeglądu Zespołów Śpiewaczych i Kapel Ludowych w Byszewie oraz Prezentacji Piosenki Patriotycznej i Wojskowej odbywających się w sezonie letnim w koszalińskim amfiteatrze.

Koncert przygotowała kierująca chórem muzycznie i dyrygować będzie Jolanta Wójcik-Oszmaniec. Akompaniował będzie Krzysztof Subocz.
Wstęp wolny.