Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Ruch kołowy w mieście – zostawić, ograniczyć, wyłączyć?

Trzecie już spotkanie z cyklu konsultacji społecznych, organizowanych w ramach otwartych debat „Europejska Stolica Kultury 2029 w Kołobrzegu – pytania, wyzwania i opinie" odbędzie się w ten czwartek, 1 czerwca, o godz. 18, w Laboratorium Kultury Adebar. Temat spotkania to: „Ruch kołowy w mieście - zostawić, ograniczyć, wyłączyć? Polityka parkingowa.”

Od wielu lat w Kołobrzegu trwają dyskusje o ograniczeniu ruchu samochodowego w centrum miasta oraz w dzielnicy uzdrowiskowej. Liczba aut rośnie, coraz trudniej o miejsce parkingowe – na ich brak narzekają zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Z drugiej strony – dziś trudno sobie wyobrazić normalne funkcjonowanie bez samochodu. Czy możliwe do pogodzenia ze sobą są dwie sprzeczności – wygoda i swoboda wyboru środka lokomocji, a co za tym idzie tysiące aut, przebijających się latem przez miasto, z wizerunkiem kurortu, którego marka opiera się na kontaktach z naturą, czystym powietrzu, dbaniu o środowisko? W jaki sposób osiągnąć kompromis w tym zakresie?
Zaproszeni goście, eksperci i mieszkańcy będą o tym rozmawiać już w najbliższy czwartek, o godzinie 18, w Laboratorium Kultury Adebar. Wstęp wolny!

Cykl spotkań „Europejska Stolica Kultury 2029 w Kołobrzegu – pytania, wyzwania i opinie”

Otwarte spotkania z mieszkańcami Kołobrzegu polegają na pogłębionej dyskusji dotyczącej problemów miasta i regionu, które wymagają szerokiej konsultacji społecznej. Spotkania odbywają się w czwartki, w Laboratorium Kultury Adebar o godzinie 18.
W ramach projektu zaproponowano cztery spotkania. Dotychczas odbyły się dwa, jedno dotyczyło kołobrzeskich miejsc spotkań, ze szczególnym uwzględnieniem amfiteatru, drugie edukacji i potencjału lokalnego rynku pracy.

Pozostały następujące obszary tematyczne:
1. Ruch kołowy w mieście - zostawić, ograniczyć, wyłączyć? Polityka parkingowa – 1 czerwca, godz. 18.
2. Przestrzeń parkowa, architektoniczna, reklamowa - czyli jak powinno wyglądać nasze miasto – 15 czerwca, godz.18.

Organizatorzy zapewniają kawę, herbatę i słodki poczęstunek.

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama