1 października 2022    |    Imieniny: Sława, Dionizy, Teofil

Zapraszamy na Dni Seniora

IX KOŁOBRZESKIE DNI SENIORA SENIORALIA
9 – 10  września 2022, sala widowiskowa i scena plenerowa RCK

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kołobrzegu i Regionalne Centrum Kultury im. Z. Herberta mają zaszczyt zaprosić na  IX Kołobrzeskie Dni Seniora Senioralia  w dniach 9 i 10 września 2022. SENIORALIA to okazja do spotkania w jednym miejscu przedstawicieli wielu Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz innych ugrupowań senioralnych, sprzyjająca  tworzeniu nowych i rozwijaniu istniejących już wzajemnych relacji oraz inicjowaniu  efektywnych, partnerskich działań. W dniu 09.09.2022, w piatek o godz. 11.00 odbędzie się uroczysta inauguracja w sali widowiskowej RCK, podczas której  gościć będziemy  liderów z UTW lub innych stowarzyszeń senioralnych m.in. z  Goleniowa, Złocieńca, Koszalina, Kamienia Pomorskiego, Nowogardu, Słupska i Polic. Kołobrzescy seniorzy z rak Prezydent Miasta odbiorą klucze do jego bram by rozpocząć świętowanie Senioraliów. 10 września w sobotę  o godz. 11.00 sprzed budynku Regionalnego Centrum Kultury wyruszy barwny korowód seniorów, który przemaszeruje ulicami miasta oraz promenadą nadmorską. Korowód prowadzić będzie Orkiestra Dęta im. Ziemi Sławieńskiej. Zachęcamy do dołączenia!

Po przybyciu na scenę plenerową RCK (ok. godz.12.00) odbędą się tutaj prezentacje artystyczne zespołów Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Kołobrzegu i okolic. Zaprezentują się kabarety, zespoły teatralne, taneczne, wokalne, sekcje sportowe (m.in. TAI CHI) oraz pokaz mody. Pokazy otworzą reprezentantki gospodarzy czyli Zespół Śpiewaczy „RETROWIANKI” z kołobrzeskiego UTW.