Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

26 września 2022    |    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
26 września 2022    
    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

XII RoCK Festiwal od 20 sierpnia w amfiteatrze

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na dwunastą edycję RoCK Festiwalu.
20.08.2022 (sobota), Amfiteatr, ul. Fredry 1
Start: 18.00
Bilety: 60 zł do nabycia w kasie RCK, amfiteatrze i na stronie kupbilecik.pl
----
20 sierpnia na scenie kołobrzeskiego amfiteatru przy ul. Fredry 1, wystąpią kolejno:
- Kadamafia
- Sand Au
- Jerzyk Krzyżyk
- Michał Stawiński Oberschlesien
- VOO VOO
Zapraszamy!

ARTYŚCI

Jerzyk Krzyżyk
Jerzyk Krzyżyk to polski artysta młodego pokolenia, który tworzy muzykę na scenie alternatywnej, z pogranicza rapu, post-punku, elektroniki, kreatywnie zamazując granice między hip-hopem a rockiem.
U Krzyżyka słychać brzmienia nawiązujące do Joy Division, czy zespołu Siekiera, legendy polskiego punk rocka i nowej fali około 1980 r. Obrazu całości dopełniają auto tune i trapowe bity.
W swoich tekstach opowiada o tym co bliskie, lokalne, codzienne. Bywa nazywany głosem młodego pokolenia, choć sam skromnie temu zaprzecza. Tym, co uderza w jego tekstach, jest szczerość emocjonalna i kontrast między prostym, czasem wulgarnym językiem, a poetycką wrażliwością, z jaką pokazuje swój świat.

Michał Stawiński Oberschlesien
MICHAŁ STAWIŃSKI OBERSCHLESIEN to zespół, który reaktywował się w maju 2019 roku. Formacja ta jest kontynuacją poczynań artystycznych Zespołu Oberschlesien.
W 2017 roku zespół, jego ekipa techniczna i management jednogłośnie zdecydowali o zakończeniu współpracy z perkusistą Marcelem R., którego zastąpił Filip Oczkowski, a grupa zmieniła nazwę na NeuOberschlesieN. We wrześniu 2018 roku zespół został zawieszony. W maju 2019 roku nastąpiła jego reaktywacja pod nazwą MICHAŁ STAWIŃSKI OBERSCHLESIEN.
MICHAŁ STAWIŃSKI OBERSCHLESIEN to muzyczni prekursorzy zacierania sztucznie powstałych antypatii do Ślązaków. Bezkompromisowe teksty pisane gwarą opowiadają o trudnej historii Śląska, opisywały i opisują otaczającą nas rzeczywistość. Autorem wszystkich tekstów znajdujących się na albumach studyjnych I i II oraz singlach wydanych przez grupę OBERSCHLESIEN i NeuOberschlesien jest Michał Stawiński.
Obecny skład zespołu:
Michał Stawiński – wokal
Adam Jurczyński – gitara
Jacek Krok – gitara
Tomasz Jagiełowicz – instrumenty klawiszowe
Jakub Ogrodowicz – perkusja
Krzysztof Sadowski – bas

VOO VOO
Voo Voo to jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej, który w swojej muzyce, ze świetnym skutkiem łączy rock z jazzem i folkiem. Wojciech Waglewski ze swoimi muzykami tworzą historię polskiego rocka i muzyki. Są niebywale twórczy i doskonale łączą klasykę z nowoczesnością.
W dorobku grupy jest dziś około 40 płyt oraz rokrocznie blisko 100 koncertów! Nagrywają i koncertują w składzie (Wojciech Waglewski – gitary, śpiew, Mateusz Pospieszalski – saksofony, śpiew; Karim Martusewicz – bas, Michał Bryndal – perkusja) oraz tylko z wyjątkowymi gośćmi.
W przypadku nawet najbardziej rockowych dokonań tego bandu słychać elementy muzyki etnicznej, czasem takie też niekonwencjonalne instrumentarium. Zespół lubi dialogować z artystami z wielu stron świata (od Azji, przez Podhale, po Amerykę Południową i Afrykę). Wszystko to składa się na sztukę daleką od utartych podziałów i skostniałych rygorów. I jest to zawsze „artystyczna wypowiedź bezpretensjonalna”. A ten ostatni fakt potrafią odnotować i docenić nawet ci, którzy jakoś specjalnie nie sympatyzują z Voo Voo.
Na koncercie „Nabroiło się 1986-2021” usłyszymy najważniejsze, specjalnie wybrane utwory z całej muzycznej kariery zespołu Voo Voo.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama