Clear Sky

17 sierpnia 2022
    Imieniny: Anita, Julianna, Jacek

Rzepczyno Ento-Rock Project w sobotę na scenie RCK

Weekend z Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu rozpoczynamy w klimacie folkowo-rockowym i to w znakomitym wydaniu zespołu Rzepczyno, nominowanego w swojej karierze do do nagrody Fryderyki 2006 (w kategorii Najlepsza Płyta Etno / Folk za drugi album pt. „Rzepczyno”). RZEPCZYNO ETNO-ROCK PROJECT to formacja założona przez Pawła Tomaszewskiego i Bartosza Niedźwieckiego w 1996 roku grająca bardzo energetyczną muzykę opartą na ludowych melodiach polskich nizin i mocnych rockowych gitarach. Rzepczyno od 1996 roku zagrało ponad 800 koncertów w Polsce, Hiszpanii, Niemczech, Czechach, Danii, na Węgrzech. Były też zaproszenia na występy w Chinach i na Ukrainie. Rzepczyno wystąpiło 5 razy na Przystanku Woodstock, na scenie folkowej Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Można było zobaczyć zespół w TVP1 w programie „Pytanie na śniadanie” w telewizji Polonia, VIVA TV, na finałach WOŚP w Studio TVP i pod Pałacem kultury.

Zespół zdobył uznanie krytyków i fanów za swoją twórczość i energetyczne koncerty na niemal wszystkich folkowych festiwalach w Polsce. Zapraszamy na ten wyjątkowy koncert 22 lipca 2022 r. godz. 19.00, scena plenerowa RCK.