28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Pociąg "Pirat" w sobotę z Poznania do Kołobrzegu. Atrakcje!

Turystyka Kolejowa TurKol.pl uruchamia na najbliższą sobotę, 28 maja, z okazji Dnia Dziecka, pociąg z Poznania Głównego do Kołobrzegu. Pociąg będzie prowadzony przez lokomotywę spalinową z wagonami z lat 70-tych i 80-tych XX wieku. Jest to nie lada gratka dla miłośników kolei, szczególnie ze względu na fakt, że pociągi te pojadą rzadko uczęszczanymi trasami. W przypadku Kołobrzegu, pociąg pojedzie pod samą latarnię morską w Porcie Pasażerskim.

Pociąg Pirat odjedzie 28 maja o godz. 6.34 z peronu 4. Na stacji Kołobrzeg będzie o 10.35, a o 10.50 wjedzie do portu. Powrót ze stacji Kołobrzeg będzie miał miejsce o godz. 18.02 (peron 1), a do Poznania skład przyjedzie o godz. 22.15. Na ten pociąg wszystkie bilety są już zarezerwowane. Ale dla miłośników kolei są inne opcje.

Dla chętnych, istnieje opcja dodatkowa, Muszelka. O godz. 12.25 składem Pirata wyruszamy z Kołobrzegu do Ustronia Morskiego (powrót do Kołobrzegu 17.20). To również nie jest wszystko. Jest opcja Nawigator. Ten pociąg zawiezie nas do Darłówka. Odjazd z Kołobrzegu o 12.25, powrót z Darłówka o godz. 15.32.

Magazynier, to opcja dla fanów militariów. Tu jest opcja kombinowana. Po przyjeździe pociągiem Pirat do Kołobrzegu, o godz. 16.00 wsiadamy w autobus i jedziemy do Podborska, do Muzeum Zimnej Wojny, zwiedzić magazyny amunicji atomowej. Powrót autobusem o godz. 18.30 na stację Podborsko, skąd o godz. 18.30 do Poznania pociąg Pirat zabierze pasażerów.