29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

kotwica kołobrzeg mecz

W ramach 7 kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn podejmowani będziemy przez Deckę Pelplin. Podopieczni trenera Radomskiego aktualnie zajmują 12 miejsce w tabeli z dwoma zwycięstwami i trzema porażkami w tym u siebie bilans 1-1.

Drużyny te spotkały się w ramach turnieju w Starogardzie Gdańskim przed sezonem. Wtedy górą była Kotwica 86-68. Patrząc na Deckę z zeszłego sezonu doszło do dużej rewolucji oprócz nowego trenera w postaci Marcina Radomskiego zmieniony został praktycznie cały skład. Liderem Decki jest były zawodnik Kotwicy Damian Janiak ze średnią ponad 12 punktów, 7 zbiórek i 4 asyst na mecz oraz Mariusz Konopatzki ze średnią blisko 14 punktów, ponad 6 zbiórek i 3 asyst na mecz. Wspomagani są  przez Damiana Szczepanika, Patryka Pułkotyckiego oraz Karola Michałka. Do drużyny w tym tygodniu dołączył rozgrywający Mateusz Kaszowski, który sezon rozpoczął w Asseco Arce Gdyni.
Mocną stroną drużyny z Pelpina są zbiórki. Zajmują oni 2 miejsce w lidze pod tym względem ze średnią 43,6 na mecz. Gorzej radzą sobie z przechwytami zajmując ostatnie miejsce w lidze ze średnią 4,8 na mecz. Bolączką może być również spora ilość strat średnio ponad 17 na mecz.

Mecz ten odbędzie się w Pelplinie 30 października o godzinie 17:00 i dedykowany będzie Stasiowi. Chłopiec cierpi na nowotwór złośliwy oczu zwany retinoblastomą (siatkówczak). Jest to postać obuoczna. Więcej https://www.facebook.com/Sta%C5%9B-walczy-z-siatk%C3%B3wczakiem-111098531240330/ My również wspieramy Stasia i przekazaliśmy na licytację piłkę oraz koszulkę 70-lecia kołobrzeskiej koszykówki z podpisami naszej drużyny. Mecz ten transmitowany będzie na żywo za pośrednictwem strony instat.tv.