Overcast Clouds

3°C

Kołobrzeg

29 listopada 2022    |    Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk
29 listopada 2022    
    Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

II Festiwal Artystów Ulicy Sea of Art

16-18.07.2021

Piątek 16.07.2021
godz. 16.00 – BRYZA BAJKOWYCH BANIEK
Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej
Pokaz wielkich baniek mydlanych stworzony przez wybitnych artystów wrocławskiej sceny teatrów ulicznych. Stworzymy dla Państwa bańki mydlane wielkości wieloryba! W Bańkowym Miasteczku będą dostępne różdżki do robienia baniek mydlanych, wraz z magicznym płynem.
Program i produkcja – Mateusz Tomaszek

godz. 17.30 – KIDS NEW CIRKUS – GRUPA CYRKOWA
Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej
Spektakularny pokaz dzieci, a w nim żonglowanie piłeczkami, diabolo, kręcenie poi, a także akrobatyka. Spektakl rozprzestrzenia ideę nowego cyrku, bez wykorzystywania zwierząt, bardziej zbliżonego do sztuki teatralnej z wykorzystaniem elementów cyrkowych i teatralnych.
Koncepcja i reżyseria: Emilia Kamińska i Oliwia Łukowska
Produkcja – Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej

godz. 21.30 – Agnieszka Osiecka "NIE MA". Koncert w wykonaniu JUSTYNY SZAFRAN.
Miejsce: Dziedziniec ratusza
Podczas koncertu usłyszymy piosenki z płyty "Dziękuję za świat" w nowych aranżacjach Rafała Karasiewicza i Kuby Olejnika oraz dojrzałych interpretacjach Justyny Szafran. Będzie także jeden zupełnie premierowy utwór, nieznany wiersz Agnieszki Osieckiej, do którego muzykę napisał Kuba Olejnik.
Justyna Szafran – śpiew
Rafał Karasiewicz – piano
Kuba Olejnik – kontrabas

Sobota 17.07.2021
godz. 12.00 – BRYZA BAJKOWYCH BANIEK
Miejsce: Skwer Pionierów

godz. 16.00 – KIDS NEW CIRKUS – GRUPA CYRKOWA
Miejsce: Skwer Pionierów

godz. 17.30 – Warsztaty cyrkowe dla dzieci i młodzieży (obowiązują zapisy)
Miejsce: Skwer Pionierów

godz. 22.00 – "Homo-Technologicus | Show audiowizualne" EYE CANDY VISUAL
Miejsce: Skwer Pionierów
Człowiek technologiczny to najbardziej aktualna wersja współczesnego społeczeństwa. Balansując pomiędzy rzeczywistością a światem wirtualnym, prześledzimy losy postaci szukającej własnego ja w nieskończonym gąszczu informacji. Za pomocą projekcji, tańca, żonglerki i najnowszych technologii przeniesiemy publiczność w świat niecodziennych wizualizacji.
VJ – Yana Fedoryak
Choreografia z obiektami świetlnymi – Juliusz Lewandowski

Niedziela 18.07.2021
godz. 12.00 – BRYZA BAJKOWYCH BANIEK
Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej

godz. 16.00 – KIDS NEW CIRKUS – GRUPA CYRKOWA
Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej

godz. 17.30 – Warsztaty cyrkowe dla dzieci i młodzieży (obowiązują zapisy)
Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej

godz. 22.00 – Spektakl "Czas Wilka" TEATR EWOLUCJI CIENIA
Miejsce: Skwer Pionierów
Spektakl dotykający problemu nakręcającej się spirali nienawiści, ale i wskazujący niezwykle trudną ścieżkę rozwiązania konfliktów, jaką jest oczyszczająca siła przebaczenia. Odwołując się do metafory, sytuując akcję przedstawienia na osi człowiek –wilk, artyści chcą pobudzić do zastanowienia się nad siłami rządzącymi naturą ludzką, a jednocześnie chcą przestrzec przed obudzeniem wilka, który drzemie w każdym z nas. "Czas Wilka" to spektakl widowiskowy, piękny w obrazie, a zarazem przerażający w treści, bo dotykający bolesnej prawdy o człowieku. Jego atutem jest też pozawerbalna narracja, prowadzona przy pomocy obrazu i ruchu, co sprawia, że spektakl jest zrozumiały w każdym zakątku świata.
Reżyseria, opracowanie muzyczne – Wioletta Dadej
Scenariusz, scenografia –  Sławomir Dadej
Kostiumy – Izabela Kolka


23-24.07.2021

Piątek 23.07.2021
godz. 12.00 – "Wesołe podwórka" KLAUNI KULKI
Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej
Interaktywna zabawa wraz z dziećmi oraz warsztaty balonowe i bańkowe. Klaunowe gagi, prześmieszne żarty doprowadzą każdego do pęknięcia ze śmiechu.

godz. 21.40 – spektakl "Blackout" parada cz. 1 TEATR FUZJA
Start: RCK , ul. Zwycięzców, Park 18 Marca, Skwer Pionierów
 godz. 22.00 – spektakl "Blackout" cz.2 TEATR FUZJA
Miejsce: Skwer Pionierów
BLACKOUT to opowieść o świecie wyrosłym na gruzach cywilizacji pozbawionej energii elektrycznej. Rozpoczyna się od cyberpunkowej parady osadzonej w realiach rozpędzonej technokratycznej super korporacji niedalekiej przyszłości. Pełna elektronicznych brzmień, akrobatyki i pędu. Kiedy wydaje
się, że szybciej się nie da, następuje wielki krach energetyczny przekreślający wszelkie normy społeczne i cywilizacyjne. Walka ludzkości o przetrwanie na śmieciach cywilizacji prowadzi widza do dzikiej, zanurzonej w steampunkowej estetyce, postapokaliptycznej wizji świata, gdzie najważniejszą walutą stały się resztki energii wyskrobane z dna akumulatorów. Obu częściom spektaklu towarzyszy bezustannie muzyka na żywo, fantastyczna oprawa scenograficzna oraz ekspresyjna i energetyczna gra aktorów.
Reżyseria – Tomasz Rozmianiec
Inscenizacja – Anna Rozmianiec, Tomasz Rozmianiec
Muzyka: Adam Brzozowski
Efekty audio – Grzegorz Skowron
Kostiumy i scenografia – TEATR
Obsada – Joanna Janicka, Agnieszka Mikulska, Alicja Zygadlewicz, Michał Kozłowski, Filip Kwiatkowski, Rafał Orłowicz, Piotr Wojtyniak, Jakub Woźniak
Muzycy – Kajetan Zwolak, Grzegorz Skowron
Obsługa techniczna – Łukasz Jata

Sobota 24.07.2021
godz. 12.00 – spektakl "Elmer – Słoń w kratkę" TEATR FUZJA
Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej
Spektakl opowiada o przygodach wyjątkowego słonia, który mimo tego, że wyróżnia się ze stada, ma wielu przyjaciół i tworzy sytuacje sprzyjające integracji grupy. Elmer to niesamowity słoń, który utwierdza dzieci w przekonaniu, że inny wcale nie znaczy gorszy. Od razu zjednuje sobie sympatię maluchów, bo nie dosyć, że śmieszny, to świat jego przeżyć jest bardzo podobny do tego, jaki reprezentują najmłodsi. Jego przygody pełne są pozytywnych emocji, radości, zabawy i śmiechu. Razem z Elmerem dziecko odkrywa swoje indywidualne talenty, uczy się tolerancji i otwartości, buduje poczucie własnej wartości i przekonuje się, że warto poznawać świat i zdobywać przyjaciół.

godz. 16.00 – spektakl "Ale cyrki" KLAUN FELIKS
Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej
ALE CYRKI to spektakl w formie show. W programie najlepsze numery z szerokiego repertuaru Klauna Feliksa: komiczna iluzja, interakcyjna żonglerka czym się da ( Klaun Feliks żongluje na 80 sposobów),
skecze pantomimiczne, klaunowskie i muzyczne. Widzowie biorą udział w przedstawieniu, które dla dzieci jest okazją do odkrycia swoich talentów.
Klaun Feliks czyli Andrzej Talkowski – klaun, mim, żongler, artysta kabaretowy

godz. 22.00 – spektakl "Poza czasem" TEATR AKT
Miejsce: Skwer Pionierów
POZA CZASEM to metafora podróży w czasie i przestrzeni, która prowadzi w głąb własnej wyobraźni. Podejmujemy ją nieświadomie każdego dnia, poszukując wartości i dociekając sensu istnienia. Podróżując doświadczamy, poznajemy, pokonujemy słabości, a potem nigdy nie pozostajemy już tacy sami.  Zderzają się tu nowe doświadczenia z refleksją nad przemijaniem. Wędrówka poza czasem pozwala spełnić swe marzenia, stać się na chwilę kimś innym. To moment, w którym możemy się zatrzymać i dostrzec drugiego człowieka obok nas. Istotą podróży jest droga, a nie dotarcie do celu.
Fantazyjna opowieść utrzymana jest w malowniczej stylistyce steampunk, łączącej styl retro z fantastyką naukową. Teatr ruchu, pantomima, taniec i elementy nowego cyrku w połączeniu z energetyczną muzyką graną na żywo składają się na ekspresyjne widowisko.
Reżyseria – Agnieszka Musiałowicz i zespół
Scenografia – Tomasz Musiałowicz, Hektor Werios
Muzyka – Dominik Strycharski / vocal performance i Grzegorz Szyma / DJ
Obsada – Marta Suzin, Karolina Banaszek, Agnieszka Musiałowicz, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz, Krzysztof Skarżyński, Maciej Czarski, Grzegorz Rajs.

Niedziela 25.07.2021
godz. 12.00 – spektakl "Igraszki z Dropsem" TEATR MAŁE MI
Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej
Bajka Jana Brzechwy "Pan Drops i jego trupa" jest inspiracją do zabawy w teatr i pełną niespodziewanych zwrotów akcji opowieścią o obieżyświatach, powsinogach, trampach, włóczęgach, wagabundach, trubadurach, jednym słowem o WĘDROWNYCH GRAJKACH. Piękne lalki - marionetki sycylijskie, autorstwa Katarzyny Samosiej, zabytkowy kufer podróżny  - zamieniony w teatralną scenę, muzyka Bartosza Gulaja, to gwarancja wysmakowanej i udanej teatralnej podróży. Zapraszamy w wędrowno – magiczny świat, gdzie WSZYSTKO jest możliwe!

godz. 16.00 – spektakl "Ale cyrki" KLAUN FELIKS
Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej

godz. 22.00 – spektakl "Świniopolis" TEATR BIURO PODRÓŻY
Miejsce: Port Pasażerski
Na pewnej świńskiej farmie wszystko jest pozorem. Ta prosta opowieść o małych świnkach wychowywanych i edukowanych przez dorosłe świnie jest echem Orwellowskiego "Folwarku zwierzęcego". Wykorzystuje ona motywy cynicznej manipulacji; tworzy iluzję pięknego świata, konstruując w ten sposób fałszywą rzeczywistość, w której bogiem staje się człowiek. Ta przewrotna intryga ma na celu stworzenie posłusznej, zmanipulowanej społeczności, nieświadomej ponurej przyszłości, która nieuchronnie nadchodzi. Beztroska wychowanków zostaje gwałtownie przerwana w chwili, gdy odkrywają one prawdę o swoim świecie, a jest nią rzeź. Próba buntu zostaje krwawo  stłumiona. W tym groteskowym spektaklu wielcy świńscy opiekunowie na szczudłach górują nad małymi bezbronnymi świnkami, których marzenia o szczęściu zostają brutalnie rozwiane.
Reżyseria – Paweł Szkotak
Obsada – Marta Strzałko, Natalia Klupp, Karolina Węsierska, Bartosz Borowski, Tomasz Wrzalik, Łukasz Kowalski, Jarosław Siejkowski, Paweł Stachowczyk, Jura Chebotarov, Piotr Wojtyniak

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama