Light rain

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Pippi Pończoszanka rck kołobrzeg

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza na Poranki Młodego Widza.
W niedzielę 20 czerwca 2021 o godz. 11.00 w sali widowiskowej RCK zaprezentujemy spektakl „Pippi Pończoszanka” w wykonaniu Teatru Lalki „Tęcza” ze Słupska.
Czy dobrze zorganizowane miasteczko, z własnymi tradycjami i zasadami, jest gotowe na pojawienie się osoby z zupełnie innym temperamentem? Pippi jest bardzo bezpośrednia w rozmowach z dorosłymi, ma bogatą wyobraźnię, jest odważna i lojalna. Jej pojawienie się w życiu mieszkańców jest pretekstem do powstania wielu nieporozumień i komicznych sytuacji. Historia piegowatej dziewczynki, z rudymi warkoczami, kolorowymi pończochami i za dużymi butami, na pozór tylko wydaje się prosta. Pod osłoną dowcipu i lekkości opowiada o tęsknotach za własnym miejscem, za ludźmi i akceptacją. Myślę, że tak naprawdę spotkanie to jest trudne dla obu stron. Mieszkańcy dobrze się znają, wiedzą czego można się po sobie spodziewać. Pippi jest sama (nie licząc małpki i konia), bez rodziców, w nowym miejscu. Czasem to, co nowe i trochę inne nie od razu jest bezwarunkowo przyjmowane. Będzie musiało minąć sporo czasu i wydarzyć się coś naprawdę ważnego, by wszyscy mogli się do siebie przekonać i wzajemnie zaakceptować.
Spektakl dla dzieci od lat 6.
Bilety: 12 zł (normalne), 10 zł (ulgowe/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie Regionalnego Centrum Kultury, tel. 94 35 249 49 w. 49
Serdecznie zapraszamy.