25 kwietnia 2024    |    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
25 kwietnia 2024
    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

porter kołobrzeg

Startujemy z naszą wakacyjną Strefą Chillout w Porcie Jachtowym.  Na wspaniały początek koncert John Porter & The Helicopters. Sobota 5.06. 2021, godz. 20.00 Wstęp WOLNY.

John Porter (ur.1950 w Walii), brytyjski muzyk, od d 1976 mieszka w Polsce, gdzie związał się z Aleksandrą, swoją pierwszą żoną, i tu zaczął tworzyć, komponować, robiąc karierę jako wykonawca.
W 1977 poprzez jazzmana Tomasza Piesiewicza poznał Korę i Marka Jackowskiego. Stworzyli trio o nazwie "Maanam - Elektryczny Prysznic”, późniejszy Maanam.
Współpracowali przez około 2 lata, Porter grał tam głównie na gitarze akustycznej i wraz z Markiem Jackowskim towarzyszył wokalnie Korze.
Gdy Kora z Markiem nie pojawili się na umówionym koncercie we Wrocławiu w maju 1979, John Porter poznał tamtejszych muzyków i wraz z nimi założył Porter Band (gitarzysta: Aleksander Mrożek, basista: Kazimierz Cwynar i perkusista: Leszek Chalimoniuk) i zrezygnował z gry w Maanamie.
Porter Band miał swój debiut podczas Muzycznego Campingu w Lubaniu w lipcu 1979. W 1980 formacja wydała swoją pierwszą płytę „Helicopters”.To jeden z tych albumów, który do dziś jest uważany za jeden z najważniejszych w historii polskiego rocka lat 80.