28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

poranki kołobrzeg

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza w grudniu 2020 na Poranki Młodego Widza online. Wirtualna scena: kanał youtube.pl (Regionalne Centrum Kultury) oraz na fb https://www.facebook.com/rck.kolobrzeg.eu/

Uwaga, dostęp do spektakli ograniczony czasowo, prosimy nie przeoczyć daty premiery!

Najbliższe spektakle:

20.12.2020(niedziela), spektakl dostępny od godz.11.00
„Kolędowa noc" TeatrRyle 20.12.2020
to przedstawienie szopkowe, które w humorystycznej konwencji opowiada historię Bożego Narodzenia. Wszystko zaczyna się od stworzenia świata i pierwszych ludzi na ziemi – Adama i Ewy. Nagle w raju pojawia się podstępny wąż, który namawia do zjedzenia zakazanego owocu. Jak historia dalej się potoczy – my dorośli wiemy ale dzieciom warto ją przybliżyć, by Gwiazdka nie kojarzyła się jedynie z choinką i prezentami. Opowieść jest przeplatana kolędami i pastorałkami. Na scenie pojawiają się piękne, utrzymane w stylistyce ludowej, tradycyjne szopkowe lalki. Spektakl od lat 3.

27.12.2020(niedziela), spektakl dostępny od godz.11.00

27.12.2020
„Zimowa układanka" Teatru Wariate - to spektakl opowiadający bożonarodzeniową historię. Oparty na motywach tradycyjnej pastorałki, przedstawia ją w niekonwencjonalny sposób, z poczuciem humoru. Przedstawienie przybiera formę zabawy w teatr - sceną staje się dziecięcy pokój. Porozrzucane klocki stwarzają pretekst do budowania nowych teatralnych przestrzeni.
Zwykłe przedmioty i zabawki zamieniają się w aktorów. I tak Józef i Maryja to urocze szmaciane lalki, Trzej Królowie to pluszowe pieski, a w rolę złego Heroda wciela się...Miś.
W spektaklu nie zabraknie pięknych kolęd, wzruszających i zabawnych scen, a także odrobiny magii na koniec...
„Zimowa układanka", to przedstawienie pełne świątecznego ciepła, które rozgrzeje serca nie tylko najmłodszych widzów!