19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

lato kołlobrzeg

Zapraszamy na Zakończenie Lata z RCK w konwencji muzycznej. Od 4.09 (piątek) do 7.09.2020 (poniedziałek) codziennie zapraszamy do udziału w koncertach przygotowanych przez Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z.Herberta. Wszystkie imprezy odbędą się na scenie plenerowej RCK. godz. 19.00, wstęp wolny.

4.09.2020 (piątek) godz. 19:00, scena plenerowa RCK
Thomas Grotto
Thomas Grotto w koncercie „Największe włoskie przeboje”. Thomas Grotto pochodzi z Bolzano, ze słonecznej Italii. W Polsce mieszka od 2004 roku. Przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 12 lat, jako perkusista zagrał z zespołem FELINE MELINDA. Thomas Grotto to człowiek pełen pasji, wigoru i optymizmu. Do Polski przyjechał w 2004 r., kilkakrotnie uczestniczył w programie „Szansa na sukces”, występował także w programie „Śpiewaj i walcz”. W 2007 r. rozpoczął współpracę z grungowym zespołem „ Soulbox” z Koszalina. W Kołobrzegu zaśpiewa największe włoskie przeboje m.in. Felicita, Tornero, Che sara, Acapulco i wiele innych.

5.09.2020 (sobota) godz. 19:00, scena plenerowa RCK
Chiaroscuro / LASY (live act) (ambient/electronic)
Chiaroscuro – instrumentalny projekt z pogranicza gatunków, inspirowany opartym na samplach, hip-hopowym brzmieniu lat 90, post-punkowym minimalizmem oraz brytyjską, garażową elektroniką z początku wieku. Muzyka wymykająca się jasnej definicji, nieskrojona i surowa, poświęcona całkowicie chwilowym, ulotnym nastrojom, często sprzecznym i niedookreślonym. Kołobrzeski muzyk DIY, absolwent Reżyserii Dźwięku poznańskiego UAM-u, połowa elektroakustycznego duetu NITZ (Obrazowisko 4.0, 2018), w swoich utworach zabiera gitarę akustyczną w nieprzewidywalną robinsonadę po świecie elektroniki, w poszukiwaniu syntez jeszcze niepoczynionych i atmosfer wciąż nie do końca opisanych przez dźwięki.
LASY – zespół z Trójmiasta, który tworzą Stendek (Maciej Wojcieszkiewicz, laureat Fryderyka w kategorii Elektronika za produkcję albumu Reni Jusis) oraz perkusista wh0wh0 (Jacek Prościński, aktywny muzyk znany z LLovage, delay_ok, Mu, Perfect Son i MaJLo).
Duet ten jest naturalną konsekwencją ich przyjaźni i wieloletniej współpracy przy różnych inicjatywach, dlatego najnowsza płyta traktowana jest jako debiut a LASY przestały być jednoosobowym projektem. Dzięki żywej perkusji kompozycje stały się bardziej dynamiczne i organiczne, co w połączeniu z mocnymi elektronicznymi bitami i nastrojowymi ambientowymi harmoniami, stworzyło oryginalną, eklektyczną i pełną emocji opowieść…
W Kołobrzegu Stendek zaprezentuje przekrojowy solo live act.
Ostatni album Shroom opiera się na młodzieńczych fascynacjach kulturą rave lat 90’, które w zderzeniu ze współczesnymi pomysłami i technikami tworzą płytę pełną kontrastów. Tym samym, twórcy niezamierzenie stali się narzędziami w rękach muzyki, która towarzyszyła im przez całe życie („… ta muzyka napisała się sama!”)

6.09.2020 (niedziela) godz. 19:00, scena plenerowa RCK
Kurna Chata
Polski zespół muzyczny, wykonujący muzykę etno – trans, world Fusion, piosenkę aktorsko – autorską. Muzyka zespołu Kurna Chata jest przykładem na to, że oryginalna forma aranżacyjna w połączeniu z profesjonalnym wykonaniem oraz świadomą kreacją w kierunku różnorodności nastrojów muzycznych, może prowadzić do błyskotliwego końcowego efektu artystycznego. Repertuar koncertowy Kurnej Chaty to z jednej strony ciekawe interpretacje tradycyjnych polskich tematów folkowych w stylu wykonawczym „ethno-modern”, a z drugiej strony ocierające się o muzyczno-kabaretowy pastisz, dowcipne utwory inspirowane tekstami z tradycyjnej muzyki ludowej. Połączenie nostalgicznych klimatów tradycyjnych pieśni ludowych z humorystycznymi piosenkami w stylu folk, zapewniają podczas koncertów zespołu Kurna Chata różnorodne i inspirujące przeżycia artystyczne.

7.09.2020 (poniedziałek) godz. 19:00, scena plenerowa RCK
Kołobrzeska Orkiestra Zdrojowa
Kołobrzeska Orkiestra Zdrojowa od wielu lat jest stałym punktem muzycznym na kulturalnej mapie Kołobrzegu. Zespół kierowany przez dyrygenta Jacka Kujawskiego wykonuje największe hity współczesnej polskiej muzyki rozrywkowej od Mieczysława Fogga po Annę Jantar i Zbigniewa Wodeckiego. W repertuarze ma również najsłynniejsze i najpiękniejsze utwory złotego okresu polskiej piosenki czyli z lat 20 i 30. Na koncertach usłyszymy również światową klasykę w najlepszym wykonaniu naszych muzyków, m.in. „My Way” Franka Sinatry, czy „Sambę na Jedną Nutę”. To tylko niektóre utworzy z bogatego repertuaru Kołobrzeskiej Orkiestry Zdrojowej.