19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

elementarz kołobrzeg

W środę 29 lipca 2020 o godz. 17.00 na scenie plenerowej RCK zaprezentujemy spektakl „Eliksir mądrości” w wykonaniu Teatru Wariate z Poznania.

W pewnym domowym laboratorium ekscentryczny Profesor Eugeniusz od lat próbuje stworzyć wynalazek swojego życia. We wszystkich szalonych próbach wiernie asystuje mu Zofia – gosposia, która oprócz wielkiego serca ma także niezwykłą umiejętność psucia wszystkiego, czego się tylko dotknie. Trudno się zatem dziwić, że żaden z wynalazków Profesora nie działa jak należy. Naukowiec – zdruzgotany i przeświadczony o swoim braku talentu – postanawia wreszcie wyhodować Sztuczną Inteligencję, czyli Mózg. Chce wydobyć z niego Eliksir Mądrości, dzięki któremu jego umysł mógłby zabłysnąć genialną twórczą inwencją. Jednak zadanie wcale nie jest łatwe, nawet przy użyciu starego wynalazku Profesora – Wielofunkcyjnego Robota Kuchennego o imieniu Albert. Bo cóż może poczciwy Albert, gdy jak zwykle we wszystko miesza się Zofia? Mózg jak orzeszek, ptasi móżdżek – to etapy dalekie od doskonałości… Czy Profesorowi uda się osiągnąć upragniony cel?

„Eliksir mądrości” próbuje zachęcić młodych widzów do twórczych poszukiwań. Nie brak w nim dobrej zabawy, ale i refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze. To pełen humoru ekspresyjny spektakl o geniuszu drzemiącym w każdym z nas.

Spektakl dla dzieci od lat 3.
Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy.