Broken Clouds

Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

baasch kołobrzeg

RCK DobreTony: Baasch / 28.07 / Kołobrzeg

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na koncert Baascha w ramach cyklu RCK DobreTony.
28.07.2020 | scena plenerowa RCK | ul. Solna 1
MadMat dj set: 18:00 | koncert: 20:00

Wstęp wolny (ilość miejsc ograniczona)
Wejściówki będą wręczane przed wejściem na teren imprezy.
-----------------
Baasch to hipnotyzujący, sugestywny wokal, mroczne brzmienia i chwytliwe melodie. To również jedna z najbardziej autorskich propozycji na rodzimym rynku muzyki alternatywnej. Sam komponuje, pisze, produkuje i śpiewa swoje utwory. Wypracował własny, rozpoznawalny styl sprawnie poruszając się pomiędzy muzyką elektroniczną a synth-popem.

Po rocznej przerwie wraca z zapowiedzią nowego materiału. Pierwszy singiel pt. „Brokat” to konsekwentna kontynuacja charakterystycznego stylu artysty, jednak w bardziej tanecznej, rytmicznej wersji. To także pierwszy utwór w dorobku Baascha wykonany w języku polskim.

Trzeci album Baasch to kontynuacja starannie wypracowanej stylistyki poprzednich krążków – inteligentnego dialogu muzyki tanecznej z dark-popem. Nowe piosenki są rejestracją życia toczącego się pod osłoną nocy. Baasch w charakterystyczny dla siebie sposób pisze o uczuciowości i relacjach. Duszny klimat nocnego życia ujął w odważnych tekstach, po raz pierwszy sięgając w swoich utworach po język polski. „Noc” jest jednocześnie pierwszym koncept albumem w dorobku artysty. Całość została napisana i skomponowana pod osłoną nocy. Premiera już z końcem sierpnia tego roku.