23 kwietnia 2024    |    Imieniny: Jerzy, Wojciech
23 kwietnia 2024
    Imieniny: Jerzy, Wojciech

trzech króli kołobrzeg

Tym razem Orszaki Trzech Króli przejdą pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”, które jest fragmentem refrenu kolędy „Dzisiaj w Betlejem”.  Będziemy dziękowali za wszystkie cuda, które zdarzyły się w historii naszej Ojczyzny, za Cud nad Wisłą, który miał miejsce 100 lat temu; cuda, które zdarzają się wokół nas, których doświadczamy na co dzień.

Po raz drugi w dniu 6 stycznia 2020 r. Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Kołobrzegu. Głównym organizatorem jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu, która podjęła się realizacji tego zadania, odpowiadając na propozycję Stowarzyszenia Katolicka Inicjatywa Kulturalna. W organizację włączyły się także inne grupy modlitewno – formacyjne działające w Parafii, Siostry Felicjanki, katecheci z kołobrzeskich parafii. Współorganizatorem jest także Miasto Kołobrzeg.

II Kołobrzeski Orszak Trzech Króli rozpocznie się Mszą św. w Bazylice Mniejszej o g. 11.30, po której będzie formowany przemarsz orszakowy na ul. Armii Krajowej (od strony postoju taksówek). Wtedy też będą rozdawane korony i śpiewniki z tekstami kolęd. Orszak poprowadzą Trzej Królowie na koniach, symbolizujący trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę, którym odpowiadają trzy kolory: czerwony, niebieski i zielony.

Orszak przejdzie ulicami: Armii Krajowej, Ratuszową, Jana Pawła II, Zwycięzców do Regionalnego Centrum Kultury im. Z. Herberta, gdzie na scenie plenerowej odbędzie się scena „Pokłon Trzech Króli”. Tam zakończy się II Kołobrzeski Orszak Trzech Króli. W związku z powyższym w godzinach od 12.00 do 14.00 nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym.