29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

dyblik kołobrzeg

Już w środę, 6 listopada, Kołobrzeg odwiedzi aktor teatralny, filmowy i telewizyjny oraz pieśniarz Lech Dyblik.  Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, grał na deskach Teatru Narodowego w Warszawie. Obecnie występuje w spektaklu „Wieruszka" Teatru Rębacz. Na wielkim ekranie po raz pierwszy pojawił się w 1982 roku w filmie fabularnym "Noc poślubna w biały dzień" w reżyserii Jerzego Gruzy. Sympatię widzów zyskał m.in. dzięki wyrazistym kreacjom głównie drugoplanowym w takich filmach jak: "Kroll", "Ogniem i mieczem", "Człowiek wózków", "Wtorek", "Zemsta" i "Wesele". Widzowie mogą kojarzyć go również z ról w filmach Wojciecha Samrzowskiego m.in. „Dom zły", „Pod Mocnym Aniołem", „Wołyń", „Drogówka".

Lech Dyblik jest także piosenkarzem, mającym na koncie albumy "Bandycka dusza", "Dwa brzegi", „Ech te drogi". Pokazuje rosyjską poezję i piękno języka. Na deskach regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu wystąpi z repertuarem rosyjskich piosenek lat czterdziestych, pięćdziesiątych, "błatnyje" pieśni przeplecione będą opowieściami Lecha Dyblika. To piosenki więzienne i podwórkowe, które są źródłem w rosyjskiej piosence autorskiej. Inspirowali się nimi tacy poeci jak Włodzimierz Wysocki, Juri Wizbor.

Serdecznie zapraszamy do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu 6 listopada 2019 roku nadgodzinę 19:00. Bilety w cenie 45zł kasie RCK Kołobrzeg i na kupbilecik.pl