25 kwietnia 2024    |    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
25 kwietnia 2024
    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

kotwica kołobrzeg

Już w najbliższą sobotę (02.02) o godzinie 18:00 drużyna Energa Kotwica Kołobrzeg rozegra kolejny mecz w hali Milenium, a jej przeciwnikiem będzie WKK Wrocław. Będzie to pierwszy mecz w tym sezonie bez Dawida Mieczkowskiego na ławce trenerskiej Energa Kotwicy – do czasu wyboru nowego trenera zastępować go będzie Maciej Dudzik. Drużyna z Wrocławia jest „Panem własnego parkietu” gdzie w tym sezonie nie odniósł jeszcze porażki, natomiast na wyjazdach idzie mu zdecydowanie gorzej i w dziesięciu meczach odnieśli jedynie dwa zwycięstwa.

WKK to stosunkowo młody zespół, który „lubuje” się w oddawaniu rzutów za 3 pkt. (3 miejsce w lidze – średnio 28 oddawanych rzutów za 3 pkt. co mecz), na szczęście z dość mizerną skutecznością (przedostatnie miejsce w lidze – 30,9%). Za to nie warto Ich faulować, ponieważ są „w czubie”,  jeśli chodzi o skuteczność z linii rzutów osobistych (2 miejsce w lidze 75,9%). Musimy uważać na ich szybki ręce (1 miejsce w lidze pod względem średniej ilości przechwytów – 8,7 przechwytu na mecz) i groźbę „czapy” (3 miejsce w lidze pod względem średniej ilości bloków – 3 bloki na mecz). Intensywność w obronie nie idzie wcale w parze z agresywnością, ponieważ jak na razie WKK przewodzi również w statystyce „fair-play” tzn. średniej ilości fauli na mecz (są najmniej faulującą drużyna ligi – średnio 17,0 fauli na mecz).

Niekwestionowany lider zespołu to Jakub Patok, który może nie odbiega znacząco od Jakuba Koelnera i Michała Jędrzejewskiego w średniej punktowej (Patok – 14,9 pkt./mecz, Koelner – 14,8 pkt./mecz, Jędrzejewski 14,3 pkt./mecz) natomiast przewodzi w zespole w średniej zbiórek na mecz (9,5 zbiórki na mecz – 5 miejsce w lidze), bloków (1,1 bloku na mecz – 7 miejsce w lidze), wymuszonych fauli przeciwnika (3,4 wymuszonego faulu przeciwnika), wskaźnika Eval (średni wskaźnik Eval = 21 na mecz  - 3 miejsce w lidze) oraz czasu gry (średnio 35:21 minuty na mecz – 1 miejsce w lidze; jako ciekawostka – drugi wynik w lidze należy do Michała Jędrzejewskiego = 35:15 minuty na mecz).

Dotychczasowa rywalizacja Kotwica Kołobrzeg – WKK Wrocław to zaledwie 1 mecz rozegrany we Wrocławiu – stan rywalizacji 1 – 0 dla WKK. Pora wyrównać serię.
Zapraszamy wszystkich kibiców Kotwicy do hali Milenium, by wesprzeć gorącym dopingiem „Naszych” w drodze po kolejne zwycięstwo w sezonie. Sponsorem meczu z WKK jest JOH-KAM Biały Dom. Kołobrzeską koszykówkę zasila Grupa Energa S.A.

Kolejna porcja w dziale: „Ciekawostki statystyczne”:
•    ADRIAN SULIŃSKI POTRZEBUJE 11 PUNKTÓW ABY MIEĆ 500 W BARWACH KOTWICY
•    SZYMON RYŻEK POTRZEBUJE 4 ASYST ABY MIEĆ 50 W BARWACH CZARODZIEJÓW