25 kwietnia 2024    |    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
25 kwietnia 2024
    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

obrazowisko kołobrzeg

Plaża Zachodnia oraz Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zapraszają na piątą edycję spektaklu wizualno-dźwiękowego pt. Obrazowisko.

14.12.2018 (piątek) godz. 19:00, sala widowiskowa RCK
Bilety: 10 zł dostępne w kasie RCK

Zapraszamy na kolejną, ostatnią w tym roku edycję Obrazowiska, czyli spektaklu wizualno-dźwiękowego, odbywającego się standardowo w RCK w Kołobrzegu. Zagrają: Wolne Pokoje, Grupa Etyka Kurpina oraz Pleq „Bartosz Dziadosz”. Wizualiacje live: Maciek Jaciuk.

Wolne Pokoje to projekt otwarty na wszelkiego rodzaju eksperymenty muzyczne. Podstawę stanowią improwizowane dźwięki akustyczne preparowane na żywo za pomocą różnego rodzaju efektów analogowo-cyfrowych. Całość dodatkowo wypełniają uchwycone nagrania terenowe i różnego rodzaju zdarzenia akustyczne. W ramach Obrazowiska 5.0 dodatkowym elementem będą improwizacje wizualne.

Grupa Etyka Kurpina to solowy projekt Adama Frankiewicza, który posługuje się techniką kolażu audio z wykorzystaniem próbek wyciętych z taśm magnetofonowych, kaset VHS, starych słuchowisk radiowych i telewizji. Tło zdarzeń dźwiękowych stanowią nagrania terenowe, improwizację na pętlach taśmowych i sprzężenia zwrotne. Wszystko to montowane na żywo przy użyciu magnetofonów. Koncert odbywa się w ramach trasy promującej 9 album artysty pod tytułem „Lessons”. Premiera 27 listopada 2018 r. Pleq „Bartosz Dziadosz” kończył studia filozoficzne na Uniwersytecie Sląskim w Katowicach. Jest kompozytorem, producentem muzycznym, a także kuratorem. Reprezentuje eksperymentalny nurt w muzyce elektronicznej. W swoich kompozycjach łączy ze sobą gatunki muzyczne takie jak drone, ambient, abstrakcyjny glitch i modern classical.
W 2005 roku powołał do życia projekt PLEQ. Wydawał płyty w różnych wytwórniach na całym świecie, między innymi w Japonii, Francji czy USA. Współpracuje z artystami z różnych zakątków świata oraz z polskim artystą Tomaszem Mreńcą. Jest kuratorem moskiewskiej wytwórni Dronarivm.

Od kilku lat bardziej niż produkcją płyt, zajmuje się komponowaniem muzyki do spektakli teatralnych i krótkich form dokumentalnych. Ma za sobą ponad 20 spektakli teatralnych do których komponował muzykę. Przygodę z teatrem rozpoczął od słuchowiska radiowego w Starym Teatrze w Krakowie. Skomponował także muzykę do spektaklu „Nie Ma” w formie Teatru Telewizji wyprodukowanego przez WFDiF. Jest autorem ścieżki dźwiękowej do słuchowisk radiowych „Wszystko o mojej matce” (Transfer 2016 – główna nagroda przyznawana przez Radio Kraków) i „Moja podróż do Rosji”, które zostało wydane w formie płyt CD jako dodatek do Krytyki Politycznej.

W październiku nakładem Plaża Zachodnia ukazała się kaseta „Space”.