29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

pociąg kołobrzeg

9 grudnia 2018 w Polsce, ale także w innych krajach europejskich zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Jak co roku, czekają nas zmiany, ale również nowości rozkładowe. Pociąg TLK "POBRZEŻE" kursujący do tej pory w relacji Kołobrzeg - Warszawa - Łódź Fabryczna, pojedzie dalej przez Zduńską Wolę, Sieradz, Kalisz i Ostrów Wielkopolski do Wrocławia. Pociąg TLK "Kochanowski" zmieni nazwę na TLK "ZAMOYSKI" i pojedzie w niezmienionej relacji do Lublina przez Piłę, Bydgoszcz, Toruń, Warszawę i Siedlce, a w sezonie letnim dojedzie aż do Hrubieszowa przez Zamość. Pociąg TLK "USTRONIE", podobnie jak w poprzednim rozkładzie jazdy, dojedzie aż do Przemyśla, jednak ze względu na nocne remonty linii kolejowej numer 9, ominie Warszawę i Radom, i od Iławy zostanie skierowany przez Toruń, Inowrocław, Częstochowę Stradom i Kielce. Ze względu na budowę drogi S6 w okolicach Stramnicy, większość pociągów w dniach od 10 do 17 grudnia będzie miało komunikację zastępczą na odcinku Kołobrzeg-Dygowo.

Wszystkie szczegóły oraz zmiany dostępne w plakatach stacyjnych. Rozkłady jazdy będzie obowiązywał do najbliższej korekty, tzn. do 9 marca 2019 roku.

Ziemowit Czerski