29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

sport kołobrzeg

W dniach 19-20 listopada w godzinach od 8.45 do 14.45 w Hali Milenium uczniowie  kołobrzeskich  szkół podstawowych  wezmą udział  w  Kinder+ Sport Alternatywne Lekcje WFu  z Mistrzem Sportu Moniką Pyrek. Projekt został dofinansowany przez Gminę Miasto Kołobrzeg i jest skierowany do uczniów i nauczycieli wychowania fizycznego szkół podstawowych klas 6-8.

W wydarzeniu w ciągu 2 dni weźmie udział około 500 uczniów, podzielonych na 8 grup. Czas trwania pojedynczej lekcji to 90 minut poprzedzony 15 minutowym spotkaniem z Mistrzem Sportu .
Na spotkaniu  Monika Pyrek przywita grupę i omówi  znaczenie sportu dla życia, zdrowia oraz samorozwoju. Projektowi towarzyszyć będą plansze edukacyjne zawierające reprodukcję, prezentację  i archiwalne zdjęcia ukazujące historię sportu.

Podczas każdej lekcji udostępnionych zostanie około 6-8 stanowisk interaktywnych spośród wymienionych poniżej:
•    koszykówka z wykorzystaniem interaktywnego  systemu wspomagającego trening rzutowy,
•    piłka nożna z systemem mierzącym siłę strzału i wspomagającym celność poprzez wskazywanie właściwego toru lotu piłki,
•    rzut piłką ręczną na bramkę z elektronicznym pomiarem siły rzutu,
•    rower stacjonarny zintegrowany z systemem Wirtualnej Rzeczywistości,
•    stanowisko VR z aplikacjami zmagań sportowych w systemie Wirtualnej Rzeczywistości,
•    bieg na 20 metrów z elektronicznym pomiarem czasu,
•    test sprawnościowy z wykorzystaniem elektronicznego refleksomierza,
•    przeciąganie liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora,
•    testy możliwości motorycznych i psychomotorycznych z wykorzystaniem stanowisk interaktywnych,
•    mechaniczna ścianka wspinaczkowa z ruchomymi panelami wspinaczkowymi.