28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

ignatek kołobrzeg

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza na Poranki Młodego Widza. W niedzielę 28 października 2018 r. w sali widowiskowej RCK o godz. 11.00 zobaczymy spektakl „Ignatek szuka przyjaciela” w wykonaniu Teatru Lalki „Tęcza”. Bilety: 8 zł

Ignatek to sympatyczny kościotrup. Sam jednak uważa się za brzydkiego… W dodatku jest szkieletem – ciężko w takiej sytuacji znaleźć przyjaciół. Pierwsze wyjście do szkoły, do przedszkola – to zawsze spotkanie nowych ludzi, wśród których trzeba odnaleźć siebie. Dzieci same decydują: komu podać rękę, z kim kopać piłkę, dzielić klocki. Sytuacja ta może być bardzo trudna, zwłaszcza, jeżeli po raz pierwszy doświadcza się odrzucenia. Historia Ignatka to opowieść o uważnym patrzeniu i o odkrywaniu piękna w tym, co dookoła. Uczy konfrontować marzenia z rzeczywistością i doceniać to, co nas spotyka. Spektakl adresowany jest do widzów od lat 3.

Po spektaklu zapraszamy na warsztaty plastyczne oraz zabawy animacyjne. W trakcie każdego spotkania teatralno-plastyczno-animacyjnego rozdajemy specjalne karty, na których dzieci zbierają pieczątki - za obejrzenie przedstawienia, udział w zajęciach plastycznych i udział w zabawach animacyjnych. Kto zbierze cztery pieczątki, otrzyma od Animatora z BABAKUBY specjalny Dyplom Superstwora! Dziewięć niedziel, dziewięć dyplomów - a na zakończenie teatralnej jesieni - rozlosujemy nagrody specjalne dla tych, którzy zbiorą 7 dyplomów.
Serdecznie zapraszamy.