29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

kawalec kołobrzeg

25.10.2018 GODZ. 19.00, SALA WIDOWISKOWA RCK
JACEK KAWALEC W MONODRAMIE „TA CISZA TO JA” JANA JAKUBA NALEŻYTEGO

Zapraszamy kołobrzeską publiczność na spotkanie z Jackiem Kawalcem – aktorem, który wykona monodram wg tekstu Jana Jakuba Należytego w reżyserii Dariusza Szady -Borzyszkowskiego. We wrześniu br. spektakl był rejestrowany w studio TVP3 Kraków z udziałem żywo reagującej publiczności. „Ta cisza to ja... to opowieść o trzech nałogach. O nałogu alkoholowym, o nałogu aktorstwa i o nałogu miłości. O tym, że dwa pierwsze nałogi dotyczą niektórych, a ten trzeci dotyka każdego. O świecie, który się rozpadł, o czasie, który minął. O śmierci, którą aktor alkoholik obraził, o życiu którego nie znosi. O tym, że był uznanym aktorem. O tym, że kochał i był kochany. O tym, że był. Dzisiaj spotkamy pół kloszarda z pół litra. Dziś pilnuje samochodów, dziś nieproszony oprowadza wycieczki po Warszawie, śpiewa na ulicy i głośno wspomina swoją artystyczną przeszłość. Żeby zarobić. Resztki godności nie pozwalają mu żebrać.

Jak każdy pijący alkoholik – nie umie kochać. I jak każdy alkoholik szuka miłości. I niszczy ją, kiedy ta się pojawi. I jak każdy aktor gra , nawet przed samym sobą. Bo aktorem, tak jak alkoholikiem, jest się do końca życia. A życie jest silniejsze od nałogu. Dlatego bohater, czy antybohater monodramu chce żyć”.

„(…)Jeszcze będę mówił o miłości
Jeszcze będę beztroski
A czas będzie miał dla mnie znaczenie
Tylko przestanę pić (…)”
„Ta cisza to ja …”

Autor: Jan Jakub Należyty
Reżyseria: Dariusz Szada-Borzyszkowski
Efekty specjalne: Maciej Pol
Muzyka: Maciej Mucha
Projekt scenograficzny: Jarosław Perszko

Jacek Kawalec - absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Publiczność teatralna oklaskiwała go m.in. w Teatrze Komedia, Polskim, w Teatrze Syrena w Warszawie. Na ekranie zadebiutował w podwójnej roli jako Derkacz i Łoziński w filmie wojennym "Okruchy wojny" Barszczyńskiego i Chodkiewicza. Znany jest z wielu ról filmowych i serialowych, dubbingował również produkcje animowane dla najmłodszych widzów. Jako pierwszy prowadził program "Randka w ciemno".

Bilety w cenie 30 zł (normalne) i 25 zł (ulgowe) do nabycia w kasie RCK. Zapraszamy!