19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

W dniu 10 czerwca obchodzimy święto Wojsk Ochrony Pogranicza. Zapraszamy na kołobrzeski cmentarz wojskowy, gdzie  o godzinie 11 złożymy hołd i przypomnimy historię   formacji. WOP był bardzo silnie związany z naszym regionem. Od 1945 do 1991 roku w kołobrzeskich jednostkach granicznych służyło kilka tysięcy żołnierzy, głownie obywających zasadniczą służbę wojskową. Przed przekształceniem w Straż Graniczną funkcjonowały następujące  placówki WOP-u: Strażnica w Kołobrzegu, Strażnica w Ustroniu Morskim , Strażnica w Dżwirzynie  oraz Graniczna Placówka Kontrolna obsługująca ruch graniczny w kołobrzeskim porcie. Zapalmy pod pomnikiem  zielone znicze jako wyraz pamięci o żołnierzach , którzy oddali życie pełniąc służbę w ochronie granicy oraz ku pokrzepieniu serc, iż służba w Wojskach Ochrony pogranicza nie była daremna. Po  uroczystości środowisko wopistów strażników granicznych zaprasza na żołnierską grochówkę.