19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski serdecznie zaprasza mieszkańców i turystów Powiatu Kołobrzeskiego na kolejną edycję Polsko - Niemieckich Zawodów Jeździeckich, które odbędą się w dniach 25 - 27 maja 2018 roku w Ośrodku Jazdy Konnej „Michalski" przy ul. Kołobrzeskiej 6 n w Budzistowie.

W sobotę i niedzielę  25 - 27 maja 2018 r.  w godzinach 10.00 - 17.00 w Ośrodku Jazdy Konnej  „Michalski” w Budzistowie  odbędzie się kolejna edycja  Polsko-Niemieckich Zawodów Jeździeckich, których organizatorem jest Powiat Kołobrzeski. Polsko - Niemieckie Zawody Jeździeckie  odbywają się dzięki współpracy z klubem jeździeckim z Niemiec.

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia – Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania).

Całkowita wartość projektu  14 226,00 euro, z czego dofinansowanie  wynosi do 85% EFRR.

W dwudniowych zawodach weźmie udział 40 zawodników wraz z końmi: 20 zawodników z Polski oraz 20 zawodników z Niemiec.

Zawodnicy walczyć będą w konkursie skoków przez przeszkody w klasach:

L (wys. do  100 cm),
    P (wys. do 110 cm),
    N, N1,
    konkurs debiutów (wys. do 40 cm),
    klasa LL dokładności,
    mini LL dokładności ( przeszkody na wys.  80 cm),
    LL dokładności (przeszkody na wysokości 90 cm),
    klasa C z rozgrywką Grand Prix o Puchar Starosty Kołobrzeskiego.

Ponadto odbędą się:

warsztaty z technik hipoterapii,
    pokazy jazdy konnej w damskim siodle.

Po zakończeniu każdego konkursu  nastąpi wręczenie nagród i pucharów dla zwycięzców Polsko-Niemieckich Zawodów Jeździeckich.

Głównym celem imprezy jest podtrzymywanie wieloletniej współpracy.

Zawody Jeździeckie są inicjatywą, która sprzyja lepszemu poznaniu się, wymianie doświadczeń, wspieraniu  aktywnych  form wypoczynku, a nade wszystko przyczynia się do kultywowania tradycji  i sztuki jeździectwa.

Początek imprezy w sobotę o godz. 10.00

Wstęp wolny.