28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

14 kwietnia 2018 (sobota)

Kołobrzeska Noc Poetów wraz z obchodami XVIII Światowego Dnia Poezji UNESCO
- godz.17 00 miejsce: Ratusz Miejski Sala Koncertowa
- Kołobrzeska Noc Poetów. Wystąpią goście XVIII Światowego Dnia Poezji UNESCO – profesor i poeta z Italii Nikola Accettura, Joanna Kalinowska poetka i tłumaczka literatury włoskiej z Italii, poeta z Bułgarii Łyczezar Seliaszki – poeta, prozaik, tłumacz utworów polskich pisarzy na j. bułgarski, Stanisław Nyczaj poeta i krytyk literacki z Kielc, Aleksander Nawrocki, poeta z Warszawy.
- wystawa malarstwa Julii Pawlickiej-Dekert z Gniezna
- promocja Antologii zatytułowanej „ X Lat Spotkań Literackich O Zachodzie Słońca”
- prezentacja twórczości poetów z terenu kraju
- oprawa muzyczna – Lidia Lewandowska - Nayar z Warszawy Małgorzata Siemieniec z Kielc, Janusz Strugała Kołobrzeg