20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Kibiców kołobrzeskich koszykarzy czeka nie lada gratka. Już w najbliższą sobotę o godzinie 18 Energa Kotwica Kołobrzeg na własnym parkiecie podejmie najbardziej utytułowaną koszykarską drużynę w Polsce, siedemnastokrotnego mistrza kraju – WKS Śląsk Wrocław.

Naszego najbliższego rywala nie trzeba nikomu przedstawiać. Ostatnia dekada w wykonaniu Śląska to jednak prawdziwa sinusoida – dwukrotne wycofywanie z rozgrywek i rozpoczęcie rywalizacji od 2 ligi (sezon 2008/09 i 2016/17) a w międzyczasie 3 lata walki w PLK i zdobycie Pucharu Polski w sezonie 2013/14. Aktualnie WKS Śląsk Wrocław znajduje się na dziesiątym miejscu w tabeli, ale ma tyle samo punktów co będąca na dziewiątym miejscu Enea Astoria Bydgoszcz, czy dwunasta Energa Kotwica Kołobrzeg. Analizując statystyki poszczególnych drużyn, widać wyraźnie, że na koniec rundy zasadniczej walka o miejsca 9 i 10 stoczy się pomiędzy czterema zespołami. Wśród nich znajduje się zarówno Kotwica, jak i Śląsk (do tego grona zaliczają się również zespoły z Poznania i Bydgoszczy).

Do tej pory zespoły z Kołobrzegu i Wrocławia spotykały się piętnastokrotnie z czego tylko 3 mecze padły łupem zawodników Kotwicy (bilans u siebie to 2 zwycięstwa i 5 porażek). Liderami drużyny z Wrocławia są młodzi zawodnicy: Aleksander Dziewa, Jan Grzeliński, Maciej Krakowczyk i Jakub Musiał (najstarszy z tej czwórki ma 23 lata). Wspierać ich będą doświadczeni Adrian Mroczek-Truskowski, Marcin Bluma, a także Karol Michałek.

Ciekawostki statystyczne przed meczem z drużyną WKS Śląsk Wrocław:
• PAWEŁ DZIERŻAK POTRZEBUJE 6 ASYST ABY MIEĆ 200 W BARWACH KOTWICY
• PAWEŁ BODYCH POTRZEBUJE 2 ZBIÓREK ABY MIEĆ 50 W BARWACH KOTWICY