28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Poranki Młodego Widza: spektakl "Jabłonka"

Zapraszamy na kolejny Poranek Młodego Widza. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 22.10.2017 w sali widowiskowej RCK. Spektakl „Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana” prezentowany będzie w dwóch godzinach: 11:00 oraz 14:00. Bilety: 8 zł. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na spektaklu (max 80 osób) prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

Trójka aktorów zaprasza młodych widzów na plac zabaw, gdzie panują zasady, które dzieci znają z podwórka i szkolnego korytarza. Niepozorna kłótnia o kaczkę sprawia, że dziecięca rywalizacja niepostrzeżenie przeradza się w poważną, dorosłą wojnę. Można próbować ją odwołać, ale uda się to tylko wtedy, gdy widzowie pomogą aktorom i wspólnie z nimi wyprawią się do Krainy Słoneczników, by porozmawiać ze Słońcem…
Spektakl został zainspirowany trzema realizacjami Jana Dormana, wybitnego reżysera i pedagoga teatru: "Która godzina?", "Konik" oraz "Kaczka i Hamlet". Istotą tego przedstawienia, opartego również na interakcji z dziećmi, jest żywioł swobodnej i niczym nieskrępowanej zabawy. Dzięki temu mali widzowie odbierają pierwszą lekcję teatralnej umowności.
Spektakl adresowany jest do dzieci w wieku 6-9 lat.

Po spektaklu zapraszamy na warsztaty plastyczne oraz zabawy animacyjne, które potrwają do godziny 14:00. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Poranki Młodego Widza: spektakl "Jabłonka"