28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza dzieci wraz z rodzicami na kolejny Poranek Młodego Widza. Spotkanie odbędzie się w niedzielę - 03.09.2017 na scenie plenerowej RCK.
O godz. 11:00 rozpoczynamy zajęciami plastycznymi oraz zabawami animacyjnymi.

Zaś o godz. 13:00 zaprezentujemy spektakl „Przygody Kubusia” w wykonaniu Teatru Lalki „Tęcza” ze Słupska.

Choć jest tylko pacynką, teatralną lalką, nie brak mu humoru i śmiałości. Kubuś ,,urodził się” w dwudziestoleciu międzywojennym, ale jego przygody bawią i uczą do dziś, od ponad osiemdziesięciu lat niezmiennie wpływając na dziecięcą wyobraźnię. Kubusia stworzył na potrzeby swojego teatru Julian Sójka, jeden z najwybitniejszych polskich lalkarzy, przez wiele lat związany z Teatrem Lalki Tęcza.
,,Przygody Kubusia” to spektakl dla dzieci od lat trzech. Widzowie będą mieli wpływ na wydarzenia dziejące się na scenie, aktywnie uczestnicząc w przygodach naszego bohatera. Kubuś napotka wiele przeszkód. Czeka go spotkanie z diabłem, śmiercią i smokiem, ale dzięki odwadze, sprytowi i pomocy ze strony najmłodszej publiczności doskonale poradzi sobie w każdej sytuacji.
Wstęp na zajęcia oraz spektakl jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.