Light rain

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Premiery, thrillery, horrory, kryminały, sensacja, psychologia, kino akcji, Kino Konesera, a nawet Kinoterapia oraz spotkania ze znanymi i ciekawymi aktorami i reżyserami- to wszystko na VI Suspense Film Festival w Kołobrzegu.

Wejściówki  w cenie 2 zł i 5 zł do odbioru w kasie Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu (ul. Solna 1) od 30 czerwca!

Już 4 lipca przyjadą do Kołobrzegu pierwsi goście. Konferencja prasowa i spotkanie z publicznością Abla Ferrary- reżysera z Nowego Jorku, jednego z najważniejszych twórców amerykańskiego kina niezależnego odbędzie się w środę 5 lipca o 15.30 w Marine Hotel*****przy ul. Sułkowskiego w Kołobrzegu ( wstęp wolny). Na Gali Otwarcia Festiwalu Abel Ferrara (m.in.” Zły porucznik”, „Król Nowego Jorku”) odbierze Kołobrzeską Nagrodę Filmową „Latarnik” wręczaną reżyserowi, który wykorzystując reguły kina gatunkowego tworzy ważne artystycznie a jednocześnie lubiane przez publiczność filmy.

Równie ciekawe spotkanie czeka miłośników kina w Kołobrzegu z włoskim aktorem -Franco Nero, któremu drogę do Hollywood otworzyły kreacje samotnego mściciela w Spaghetti westernach takich jak „Django” (1966). Na spotkanie zapraszamy w niedzielę 9 lipca o 16.30 w Diune Hotel*****&Resort przy ul. Sułkowskiego w Kołobrzegu( wstęp wolny). Podczas Gali Zamknięcia Festiwalu Franco Nero odbierze Kołobrzeska Nagrodę Aktorską – Ikona Światowego Kina.

Ponadto w czasie Festiwalu można uczestniczyć w wielu seansach , spotkaniach z twórcami kina. Z kołobrzeską publicznością  spotkają się m.in.Magdalena Zawadzka,Janusz Majewski,  Arkadiusz Jakubik, Bartek Topa, Piotr Gąsowski i inni goście Festiwalu z Polski i zza granicy.

Więcej informacji na temat wydarzenia i konkursów filmowych: https://www.facebook.com/SuspenseFilmFestival ; www.suspenseff.pl

6. Kołobrzeski Festiwal Filmowy „Suspense Film Festival” odbędzie się w dniach 5-9 lipca. Kalendarz festiwalowych projekcji składać się będzie z filmów konkursowych oraz tradycyjnie – z przeglądu emocjonujących sensacyjnych polskich i europejskich produkcji i spotkań z twórcami świata kina. Gospodarzem wydarzeniem jest miasto Kołobrzeg, organizatorem Europejska Fundacja Edukacji Filmowej ,współorganizatorem Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu, firma  V- Film  oraz Zdrojowa Invest wraz z hotelami – Marine Hotel***** i Diune Hotel***** & Resort. Festiwal współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej, a patronatem Festiwal ponownie objęło Stowarzyszenie Filmowców Polskich.