25 kwietnia 2024    |    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
25 kwietnia 2024
    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Orkiestra zagra także w miejscowościach naszego powiatu: w Dźwirzynie i Ustroniu Morskim. Tam będą mieścić się dwa najbardziej aktywne sztaby.

Specyficzni, The Moon i mnóstwo akcji z sercem - czyli 24 Finał WOŚP w Dźwirzynie
Już w najbliższą niedzielę 10 stycznia odbędzie się 24 edycja ogólnopolskiej akcji dobroczynnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak jak zapowiadaliśmy będzie koncertowo. Zapraszamy zatem do dźwirzyńskiego amfiteatru, gdzie zagrają dla Was dwa zespoły: znani i kochani Specyficzni oraz gwiazdorski The Moon z samego Sopotu. Początek zabawy od godziny 17.00. Zakończymy tradycyjnym Światełkiem do Nieba. Nie zabraknie też okazji do wsparcia akcji drobnym datkiem. Liczymy na Wasze gorące serca! Szczególnie podczas licytacji (ok. godz. 18.00).

Koncertowy Finał to jednak dopiero zwieńczenie naszych gminnych imprez, podczas których wolontariusze będą zbierali pieniądze na leczenie dzieci i opiekę osób w podeszłym wieku. Szczegółowy program przedstawiamy poniżej.
Specyficzni - rockowa grupa z, którą tworzy charyzmatyczny wokalista Hubert ,,Huba" Biczkowski, na gitarze basowej gra Mariusz Piotrowicz, gitara solowa Arek ,,Kokos" Kokeli, perkusja Jacek ,,Jacenty" Gałkiewicz. Jak mówią grają sprawdzoną muzykę. Największe polskie hity jak i zagraniczne. Proponują numery w specyficznych aranżacjach czasem zaskakujących. Przede wszystkim grają z energią co sprawia, że wszystko w ich wykonaniu brzmi specyficznie wyjątkowo.
The Moon - rockowa grupa z Sopotu, którą tworzą Piotr Pertkiewicz „Pido” – gitara,
Marek Godłoza – bas, Mariusz Jasiński – gitara,  Dominik „Otwieracz” Kołodziejczak -perkusja oraz Anna „Endżi” Klein – śpiew. W takim składzie grają od początku 2015 roku. Ich muzyka ociera się również o inne gatunki jak jazz, blues, punk rock. Właśnie wydali płytę tzw. Epkę - ,,Obojętność"

Zagramy najgłośniej jak potrafimy!
Już 10 stycznia, w Ustroniu Morskim zagramy ponownie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Podczas tegorocznego finału zbieramy fundusze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Startujemy już od godz. 16.00, tradycyjnie w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Nadbrzeżnej w Ustroniu Morskim. W programie zaplanowano występy artystyczne, licytacje, loterie fantowe, stoiska gastronomiczne KGW, przejazdy wozem strażackim. Atmosferę imprezy podgrzeje koncert Strażackiej Orkiestry Dętej „MORKA” i wspaniałe „Światełko do nieba”. Szczegóły imprezy znajdą Państwo na plakacie. Zapraszamy.