Scattered Clouds

3 października 2022    |    Imieniny: Rozalia, Franciszek, Konrad
3 października 2022
    Imieniny: Rozalia, Franciszek, Konrad

W środę 18 listopada o godz. 18.30 odbędzie się niezwykle ciekawe spotkanie z Józefem Bandzo pseudonim "Jastrząb", który walczył w oddziale zasłużonego majora Łupaszki.

Spotkanie z Józefem Bandzo ps. „Jastrząb”, jednym  z najdzielniejszych żołnierzy majora „Łupaszki”, żołnierzem Armii Krajowej, partyzantem 3 Brygady AK „Szczerbca” na Wileńszczyźnie, 5 Brygady AK „Łupaszki” na Podlasiu, Białostocczyźnie i Pomorzu, 3 Brygady NZW „Burego” na Białostocczyźnie, dowódcą patrolu dywersyjnego Okręgu Wileńskiego AK, odbędzie się w środę 18 listopada 2015 r. o 18.30 w Sali Plafonowej Muzeum Oręża Polskiego z udziałem prof. UG dr. hab. Piotra Niwińskiego konsultanta historycznego wspomnień Józefa Bandzo „Tak było”. Po spotkaniu – możliwość nabycia książki i indywidualnych rozmów z gośćmi.