Light rain

14°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Cykl podróżniczy „Za Horyzontem" - kolejne spotkanie już w czwartek 19 listopada o godz. 18.00. Tym razem o swojej podróży na Antarktydę opowie kapitan Marek Padjas.


Żeglowanie jest przyjemnością i może być nawet sposobem na życie. Każdy kto je kocha musi kiedyś zmierzyć się z potęgą polarnych oceanów. Tam spotykają się wszystkie południki, kompasy wariują, słońce nie zachodzi i nie wschodzi w sposób, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni, a reguły codziennego życia nie działają. Wiatr i śnieżyce hartują dusze ludzi, prognozy meteo nie sprawdzają się. Zawodzi nawigacja i łączność satelitarna. Ryczące czterdziestki, wyjące pięćdziesiątki i bezludne sześćdziesiątki to marzenie wielu.

Przygotowanie na rejs życia wymaga wielu lat doświadczeń w każdych warunkach, na wielu jachtach, z wieloma załogami. Czym żywią się pingwiny, a lód nie koniecznie musi być biały dowiecie się  podczas spotkania z kapitanem Markiem Padjasem, który powrócił z antarktycznej wyprawy. Ponad cztery tygodnie żeglugi na 20-metrowym jachcie, na znanych z niebezpieczeństw wodach Cieśniny Sir Francisa Drake’a, Oceanu Polarnego i rejonu Przylądka Horn.

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama