19 marca 2024    |    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek
    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek

Koncert w ramach trasy Brennessel On Tour 2015. 8 listopada o godzinie 18:00 w Regionalnym Centrum Kultury im. Z. Herberta wystąpią 2 zespoły: KAMP! i Oxford Drama.

Bilety w cenie:
30zł do 5.11
35zł od 6.11
dostępne w kasie RCK

Kamp! Wydali kilka dni temu swoja nowa płytę zatytułowaną „Orneta”.

Wydana latem ubiegłego roku "Baltimore EP" była powrotem do krótkich form, od których zaczęła się wydawnicza działalność Kamp! Materiał nagrany w Madrycie, wydany nakładem Cascine Records, amerykańskiego labelu specjalizującego się w alternatywnym popie, został ciepło przyjęty zarówno na zachodzie jak i na polskim rynku. Jednak jak dobry nie byłby każdy kolejny singiel czy utwór Kamp! - czego świadomi byli również muzycy - nie zastąpi on kolejnego longplaya.

Tomek, Michał i Radek pracowali nad drugą płytą od początku roku. Działalność studyjna została poprzedzona świadomym oderwaniem się od social mediów, wywiadów czy koncertowania. Jedynymi przeszkodami w realizowaniu planów studyjnych zespołu była działalność prowadzonej przez muzyków wytwórni Brennnessel, gra NBA2k15 oraz codzienne mecze koszykówki na przedstudyjnym parkingu.

Album Kamp! jest materiałem zaskakującym, bezkompromisowym i wartym dyskusji.

Nowa płyta będzie promowana prawie dwudziestoma koncertami w całej Polsce, także w ramach trzeciej edycji Brennnessel on Tour, gdzie Kamp! towarzyszyć będzie zespół Oxford Drama.

Oxford Drama gotowi na debiut!

Kiedy na początku roku Oxford Drama - Gosia Dryjańska i Marcin Mrówka - podpisywali kontrakt z wytwórnią Brennnessel, obie strony zakładały, że do końca roku na rynku pojawi się debiutancki album wrocławskiego duetu. Za kilka tygodni stanie się to faktem i chyba nikt nie spodziewał się aż tak doskonałego, finałowego produktu. Dlatego nie trudno dać się ponieść euforii, ukrytej nawet w tytule płyty - "In Awe".

„In Awe” powstawało przez ostatnie miesiące, ale praca nad debiutanckim albumem osiągnęła swój punkt kulminacyjny latem, kiedy Oxford Drama w warunkach studyjnych zaczęli mierzyć się ze swoimi pomysłami: tymi, które już od dawna mieli oraz tymi, które miały dopiero nadejść. Praca w upalne, letnie dnie i wyjątkowo gorące noce to próba uchwycenia czasu frywolności, wrażliwości i czasem nazbyt dużego perfekcjonizmu.

„In Awe” to otwarty umysł dwojga ludzi, wzajemna motywacja, spontaniczność i inspirowanie siebie nawzajem do bycia muzycznie odważniejszymi, ale i przestrzeń, która zmusiła ich do ciągłego przebywania ze sobą, pozwalającego poznać im siebie bliżej. Dlatego też jest to album pełen ciepła i bliskości, zrównoważonej z przestrzenią i tęsknotą. Emocjonalna podatność dodaje „In Awe” siły, a nie kruchości, ponieważ jest to wreszcie świadectwo naturalnego dorastania dwojga ludzi, słyszalna zarówno w głosie, jak i brzmieniu.

„In Awe" to jedenaście utworów, które w całości po raz pierwszy będzie można usłyszeć 23 października - w dniu premiery płyty.

W dniu ukazania się płyty zespół ruszy w trasę koncertową u boku Kamp!, promując “In Awe” w kilkunastu miastach Polski.