29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Śladami Bursztynowej KomnatyJuż w sobotę 19 września odbędzie się kolejna edycja Gry Miejskiej. Tym razem, uczestnicy mają na celu wyprzedzić wojskowych w dotarciu do tajemnicy II wojny światowej.

Pobyt Bursztynowej Komnaty w Kołobrzegu jest faktem (dowiedz się więcej: przeczytaj). Problem w tym, że potwierdzony fakt miał miejsce 300 lat temu. Czy ten wspaniały zabytek był w okolicy ujścia Parsęty do Bałtyku także pod koniec II wojny światowej? Są tacy, którzy to sugerują. Uczestnicy Gry Miejskiej będą mogli o tym przekonać się osobiście.

Gra rozgrywa się w atmosferze po roku 1945. Grupa naukowców przechwyciła komunikat o możliwości ukrycia pod Kołobrzegiem skrzyń z jantarowym skarbem. Wiadomo, że pilnują go Rosjanie i znajduje się on w dobrze strzeżonym hangarze. O sprawie poinformowany zostaje polski rząd, ale władze sowieckie nie dzielą się informacją. Czy Armia Czerwona zabierze tajemnicę ze sobą? Czy istnieje tu ślad Bursztynowej Komnaty?

Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się już 19 września. Start gry o godz. 12.00 z Fortu Ujście na Latarni Morskiej. Zgłoszenia pod numerem telefonu: 500-166-222. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Regulamin gry na stronie www.twierdzakolobrzeg.pl.

Śladami Bursztynowej Komnaty