Light rain

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego odbędzie się w dniach 31 lipca – 1 sierpnia 2015 r. w Kołobrzegu w hali „Łuczniczka” przy ul. Łopuskiego.

W tym też roku przypada 10 rocznica powstania Fundacji im. Jacka Kaczmarskiego, organizatora festiwalu, który odbywa się od 2004 roku. Podczas tegorocznej edycji w dniu 31 lipca odbędzie się konkurs w dwóch kategoriach: piosenka J. Kaczmarskiego i autorska. W konkursie weźmie udział 17 uczestników m.in. z Łodzi, Warszawy, Słupska, Lublina, Olsztyna, Zabrza, Gliwic, Tarnobrzega. Oceniać będzie Jury pod przewodnictwem prof. Jana Poprawy.

Wśród puli nagród, o które ubiegać będą się konkursowicze, znajdują się m.in. nagrody finansowe ufundowane przez Panią Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz rzeczowe ufundowane m.in. przez Grupa Energa, Instytut Pamięci Narodowej, Wojewodę Zachodniopomorskiego. Początek przesłuchań konkursowych o godz. 17.00.

Premierowy program artystyczny pt. „Podróże literackie Jacka Kaczmarskiego” według scenariusza i w reżyserii Antoniego Murackiego, który rozpocznie się o godz. 21.00 nawiązuje do bohaterów literackich, tak zagranicznych jak i polskich w twórczości barda. Piosenki patrona Festiwalu wykonają: Antoni Muracki, Dorota Osińska, Andrzej Ozga, Krzysztof Jaszczak, Paweł Goleń i Piotr Kajetan Matczuk.
Całość poprowadzi Jarosław Gugała.

Natomiast 1 sierpnia odbędą się kolejne wydarzenia: mecz piłki nożnej na euroboisku oraz III Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Twórczości J. Kaczmarskiego.

Festiwalowi patronują m.in. Janusz Gromek – prezydent miasta oraz Tomasz Tamborski – starosta powiatu kołobrzeskiego.

Wstęp na wydarzenia festiwalowe – wolny.