28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

„63 dni 1944” to muzyczna podróż po Powstaniu Warszawskim, w której głosom najwybitniejszych polskich śpiewaków wtórują współczesne aranżacje.

„63 dni 1944” Wielkie głosy w hołdzie Powstańcom Warszawskim
1 sierpnia 2015 r. godz. 20.00
Bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kołobrzegu

W programie udział wezmą:
Prof. Ewa Iżykowska - sopran, Alicja Węgorzewska – mezzosopran, Adam Zdunikowski – tenor, Aleksander Ładysz - bas, narracja red. Wojciech Gąssowski
oraz Kameralna Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją dr Jarosława Domagały
Scenariusz i reżyseria: red. Wojciech Gąssowski  i Aleksander Ładysz
Opracowanie graficzne i projekty: Aleksander Ładysz

Należy dodać, że jest to pierwsza taka propozycja muzyczna z udziałem największych polskich śpiewaków operowych oraz pierwsza próba ważkiego tematu w Kołobrzegu i Województwie Zachodniopomorskim. Całość opatrzona jest wyjątkowym komentarzem radiowca i varsavianisty, lektora Polskiego Radia Wojciecha Gąssowskiego.

Zadaniem projektu jest popularyzacja pieśni, opartej na dużej komunikatywności przekazu i skierowana do szerokiego, zróżnicowanego grona odbiorców.

63 dni 1944 to wyjątkowa muzyczna podróż po Powstaniu Warszawskim, gdzie głosom najwybitniejszych, Polskich śpiewaków towarzyszą wspaniałe aranżacje symfoniczne do popularnych i znanych piosnek powstańczych, jak również tych mniej znanych rzadko wykonywanych.