Few Clouds

14 czerwca 2024    |    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
14 czerwca 2024
    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna

Samochód potrącił dziewczynkę na ścieżce rowerowej

W poniedziałek pisaliśmy o potrąceniu rowerzysty przy ul. 6 Dywizji Piechoty (przeczytaj). Nasz czytelnik nadesłał nam natomiast zdjęcia ze zdarzenia niedzielnego na ścieżce rowerowej przy ul. Trzebiatowskiej (okolice jednego z marketów). Na teren parkingu wjeżdżał kierujący pojazdem osobowym. Podczas wykonywania manewru nie zauważył jadącej dziewczynki. Na miejscu pojawiła się załoga pogotowia, a dziecko przewieziono na badania do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Na szczęście, dziewczynce nic się nie stało. Nasz czytelnik wskazuje, że obserwację ścieżki rowerowej w tym miejscu, w obie strony, utrudniają rosnące drzewa. Bez względu na wszystko, skręcający kierowca musi upewnić się, że wjeżdżając na parking ma wolną drogę na przebiegającej w tym miejscu ścieżce rowerowej, gdyż jadący z określoną prędkością rowerzysta również nie widzi, że poruszający się szybciej samochód, zamierza zrealizować manewr skrętu w prawo.