Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

16 czerwca 2024    |    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
16 czerwca 2024    
    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Produkował w domu bimber, akcja służb w Rymaniu

Funkcjonariusze KAS przeprowadzili kontrolę na posesji w jednej z miejscowości gminy Rymań, gdzie prowadzono nielegalną produkcję alkoholu. Pomysłowy „przedsiębiorca” uruchomił swoją linię produkcyjną w pomieszczeniach gospodarczych oraz w mieszkaniu.

Podczas akcji zabezpieczono: 53 litry gotowego alkoholu o różnej mocy (24 litry - 55%, 17 litrów - 40%, oraz 12 litrów o mocy 30%), 40 litrów zacieru używanego do produkcji alkoholu.

Dodatkowo zatrzymano sprzęt służący do nielegalnej produkcji alkoholu. Zabezpieczone towary stanowią istotne dowody w sprawie. Teraz sprawą zajmie się komórka dochodzeniowo-śledcza Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Sprawca zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za przestępstwo nielegalnej produkcji alkoholu. W akcji funkcjonariuszy KAS wspierali policjanci z Komendy Policji w Kołobrzegu.

Za nielegalne wytwarzanie alkoholu grozi nawet kara pozbawienia wolności do 2 lat. Dodatkowo, jeśli wartość wytwarzanego alkoholu jest znaczna, osoba go produkująca może ponieść karę grzywny, kary ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności nawet do dwóch lat. Natomiast korzystanie z domowej produkcji alkoholu etylowego jako źródła dochodu grozi surowszymi konsekwencjami - pozbawieniem wolności do trzech lat.

Krajowa Administracja Skarbowa przestrzega przed zakupem i spożywaniem alkoholu pochodzącego z nielegalnych źródeł, ze względu na potencjalne zagrożenie dla zdrowia konsumentów. Laboratoria celne wielokrotnie potwierdzały wykorzystanie alkoholu technicznego, służącego m.in. do produkcji płynów do spryskiwaczy i podpałek do grilla, jako składnika tzw. bimbru oferowanego na czarnym rynku.

foto KAS

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama