Broken Clouds

15 kwietnia 2024    |    Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc
15 kwietnia 2024
    Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc

Trzyosiowy autobus zaklinował się w centrum dzielnicy portowej

Po południu, niemiecki autobus wjechał w dzielnicę portową, choć obowiązuje tam zakaz ruchu tego rodzaju pojazdów. Kierowca choćby chciał wycofać, czy zawrócić, nie miał już jak. Jechał więc według znaków ulicą Towarową i przy skrzyżowaniu z Morską, skręcił w prawo - w ulicę Cichą. Kierowca miał całkiem niezłe umiejętności, bo przecisnął się przez ten przesmyk, ale przy skrzyżowaniu z ulicą Morską tylna część autobusu podczas skrętu uderzyła w mercedesa na niemieckich numerach rejestracyjnych. Ponieważ autobus nie mógł wycofać, a skręcić się nie dało, portowa część miasta została sparaliżowana.

Na miejscu pojawili się strażnicy miejscy, a potem przyjechali policjanci. Udało się usunąć zablokowane pojazdy osobowe, a wjazd do portu został zamknięty. Dlaczego autobus utknął? Poza tym, że nie powinien wjeżdżać do portu, to winny był kierowca mercedesa, który zaparkował nie tylko w miejscu, gdzie jest to zabronione, ale w dodatku w obrębie skrzyżowania, co też jest zabronione. Autobus nie miał szans, aby skręcić. Obydwaj kierowcy zostali ukarani mandatem.

Po udrożnieniu ruchu, na miejsce sprowadzono lawetę, która zaczęła odholowywać nieprawidłowo zaparkowane samochody na polskich i niemieckich numerach rejestracyjnych. Na święta przybyło do Kołobrzegu wielu turystów. Nie brakuje kierowców, którzy tradycyjnie parkują byle jak i byle gdzie.