Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kolejni mieszkańcy stracili sporo pieniędzy. Zobacz jak się uchronić

Pomimo licznych apeli oraz szeroko zakrojonych akcji profilaktyczno-edukacyjnych, Policja każdego dnia odnotowuje przypadki oszustw dokonywanych na tzw. legendę. To przestępstwa, w których oszuści podszywają się pod różne postacie, takie jak “wnuczek”, “policjant”, “pracownik banku” czy “osoba związana z wypadkiem”. Ofiarami tych przestępstw padają nie tylko seniorzy, ale także osoby w średnim wieku. Niestety, kolejną ofiarą tego typu przestępstwa padło małżeństwo z powiatu kołobrzeskiego, które przekazało oszustowi aż 50 tysięcy złotych! Jak doszło do tego dramatycznego zdarzenia?

Oszuści prowadzą rozmowy ze swoimi ofiarami w sposób wyrafinowany. Ich celem jest wywołanie u rozmówcy zdenerwowania i uśpienie czujności. Taka manipulacja sprawia, że część osób wierzy w historie opowiadane przez oszustów i przekazuje im swoje oszczędności.

Na terenie powiatu kołobrzeskiego doszło do dwóch rodzajów oszustw: metodą “na policjanta” oraz “na wypadek drogowy”. W jednym z przypadków, seniorka odebrała telefon stacjonarny i usłyszała od osoby podającej się za “policjantkę”, że jej córka potrąciła śmiertelnie ciężarną kobietę. Podszywająca się pod funkcjonariuszkę osoba oznajmiła, że w związku z wypadkiem rodzina zabitej domaga się wysokiego odszkodowania. Seniorka i jej mąż bardzo zmartwili się tą informacją, szczególnie, że po drugiej stronie słyszeli w tle płaczącą kobietę. W wyniku tego dramatycznego oszustwa małżeństwo zdecydowało się oddać wszystkie swoje oszczędności osobie, która po uprzednim telefonie zapukała do ich drzwi.

Ważne jest, aby być czujnym i nie ulegać manipulacjom. Policja apeluje do wszystkich, aby w razie podejrzeń o oszustwo natychmiast rozłączyć się z rozmówcą i skontaktować się z najbliższym komisariatem. Pamiętajmy, że prawdziwi funkcjonariusze nigdy nie żądają wypłaty ani przekazywania pieniędzy przez telefon.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama